...
Реєструйся

Подати заяву до ВНЗ можна буде через інтернет


Електронні заяви обіцяють запустити в наступному році. А терміни вступної кампанії-2010 не продовжуватимуть.

Абітурієнти спочатку заповнять форму в електронному вигляді, а вже потім за результатами відбору зможуть приїхати до університету з документами. “Є можливість наступного року запровадити електронну форму подачі заяв абітурієнтів до вищих навчальних закладів. А вже потім кожному, хто обере університет і пройде за рейтингом, доведеться приїхати зі своїми документами”, – повідомив Дмитро Табачник.

“На сьогоднішній день терміни вступної кампанії затверджені міністерством. Всі їх чітко дотримують, усі ректори абсолютно впевнені, що всі необхідні дії вступної кампанії здійсняться у встановлені терміни, і немає ніякої небезпеки і побоювань, що буде якимось чином порушений хід вступної кампанії”, – сказав Табачник.

“Далі потрібно ще в дуже стислі терміни звірити ці рейтинги, і після цього провести зарахування на місця державного замовлення, а потім визначитися і прийняти документи тих, хто бажає вчитися на договірних засадах”
, – пояснив він.

Табачник також підкреслив, що жоден з ректорів не піднімав питання про продовження термінів вступної кампанії.
“Терміни розраховані, і сьогодні ми від жодного з керівників вищих навчальних закладів не почули жодного побоювання, що можуть бути якісь зриви”, – додав він.

Водночас Табачник відзначив, що в наступному році терміни вступної кампанії будуть переглянуті з урахуванням досвіду вступної кампанії-2010.

Я думаю, що наступного року ми зробимо по-іншому. Ми дозволимо тим, хто закінчив (школу) раніше без сертифікатів – нехай собі йдуть і подають (документи до вузу), а ті, хто проходять ЗНО, можуть подавати (документи) відразу після отримання сертифікату, але за умови, що тоді вже за апеляціями вони не будуть переглядатися “, – повідомив міністр.

Він пояснив, що цього року терміни вступної кампанії (з 15 по 31 липня) розраховувалися, виходячи з необхідності урахування строків на апеляційне оскарження результатів зовнішнього незалежного оцінювання знань.

Нагадаємо, цього року абітурієнти подають заяви особисто і у них на це лише два тижні. У зв’язку з цим, в приймальних комісіях вишів утворилися довгі черги.

Партія “За Україну!” закликала прем’єр-міністра Миколу Азарова відсторонити міністра освіти і науки Дмитра Табачника від виконання обов’язків через проблеми з організацією та проведенням вступної кампанії до вищих навчальних закладів.

“Сотні тисяч дітей та їхніх батьків, які за рекордно високої температури вистоюють багатогодинні черги в приймальних комісіях, стали заручниками непрофесійних дій міністра освіти Табачника”, – наголошено в повідомленні.

Джерело:segodnya.ua