...
Реєструйся

Податкова лякає працівників, які отримують зарплату “в конвертах”, відповідальністю


Державна податкова адміністрація України внесла пропозицію запровадити адміністративну відповідальність для працівників, які не повідомляють контролюючим органам про отримання зарплати «в конвертах».
Таку пропозицію сьогодні висловив перший заступник голови ДПАУ Віктор Шейбут.

 

«Необхідно запровадити адекватну, солідарну, адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність роботодавця за порушення чинного законодавства при працевлаштуванні працівників та виконанні робіт такими працівниками, а також працівника – за неінформування про це державних органів», – сказав він, водночас відзначивши, що до найманого працівника повинна застосовуватися адміністративна відповідальність.

На його думку, зараз податкові органи проводять роз’яснювальну роботу, що отримання працівником заробітної плати не «в конвертах» буде вигідно, в першу чергу, йому, зокрема, при нарахуванні в майбутньому пенсії.

Також Шейбут висловив думку, що в державі необхідно впровадити поступовий перехід до виплати заробітної плати та інших доходів у безготівковій формі. Це дозволить підвищити контроль за операціями суб’єктів підприємницької діяльності при проведенні розрахунків для запобігання тіньового обігу готівкових коштів.

Джерело: lb.ua

 Читайте також