...
Реєструйся

Польща спростила працевлаштування для українців


Міністерство праці та соціальної політики Польщі готове узаконити повідомний порядок прийняття на роботу громадян східноєвропейських країн, запроваджений в якості експерименту. Раніше в Польщі від роботодавців вимагали отримати дозвіл на роботу в них таких громадян.
Відтепер польський роботодавець, який бажає найняти громадянина України або Білорусії, повинен лише повідомити про це бюро праці, надавши докази відсутності у іноземця прострочених боргів і претензій з боку правоохоронних органів на батьківщині. Після цього іноземець отримує право працювати в країні півроку.

Польська влада задоволені результатами експерименту: у 2008 році польські компанії прийняли на роботу 156 тис. громадян країн Східної Європи, в 2009 році – вже 189 тис., причому 90% з них – українські сільгоспробітники й будівельники.

Уряд Польщі готовий також спростити порядок повторного прийняття на роботу тим самим роботодавцем. “Це спростить наш доступ до дешевої робочої сили. Ми зможемо працювати ефективніше», – прокоментував ці ініціативи польському виданню Gazeta Prawna генеральний директор будівельної компанії Fundacjа Wszechnicа Budowlanа Збігнєв Бахман.

Нагадаємо, що самі поляки воліють їздити на роботу до країн Західної Європи.

Джерело: novosti-n.mk.ua