Прем’єр-міністр розповів, наскільки зростуть зарплати бюджетників у 2011 році


Завдяки збільшенню видатків державного бюджету на 2011 рік рівень життя людей і внутрішній ринок будуть підтримані, запевняє прем’єр-міністр України Микола Азаров.

“На видатки держбюджету, які збільшені на 11 млрд гривень, ми підтримаємо рівень життя людей, внутрішній ринок і макроекономічну стабільність”, — сказав він, відкриваючи засідання уряду в середу.


Прем’єр нагадав, що завдяки внесеним змінам до держбюджету, будуть збільшені соціальні витрати і зарплати бюджетникам.

“Скільки б опозиція не займалася демагогією, не говорила на біле “чорне “, але факти — річ уперта. Наприклад, зарплата вчителя зросте в середньому на 340 грн, лікаря-хірурга вищої категорії в стаціонарі — на 359 грн”, — зазначив прем’єр.

За словами М. Азарова, також збільшено видатки на харчування дітей в освітніх установах, передбачається збільшення допомоги на лікування постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, виділено додаткові кошти на розвиток екстреної медичної допомоги.

Для того щоб ці зміни якомога швидше були втілені в життя, глава уряду доручив Міністерству фінансів терміново розробити і затвердити всі необхідні нормативні акти для виконання зміненого бюджету.

Як повідомлялося, 14 червня депутат фракції “БЮТ-Батьківщина” Андрій Павловський заявив, що опозиція ознайомилася з внесеним урядом законопроектом про внесення змін до держбюджету на поточний рік і зробила висновок, що уряд має намір збільшити фінансування силових структур, а не соціальні виплати, а сам законопроект містить ряд протилежних норм.

“Наприклад, суттєво збільшено видатки на утримання самої влади, і, по-друге, збільшено видатки на утримання репресивних каральних органів, як-от прокуратурі ще на 70 млн грн збільшено фінансування, міліції — на 287 млн грн. Не забули і про Хорошковського (глава СБУ Валерій Хорошковський. — Ред.). Його відомству додали 108 млн грн… При цьому на соціальні видатки, ми порахували, що виходить так, що вчителям і лікарям додадуть … ну, по 10-15 грн додатково до зарплати. Але в порівнянні зі зростанням цін на всі необхідні продукти харчування, це просто знущання виходить, а не надбавка до зарплати”, — сказав він.

Раніше, у вівторок Верховна Рада збільшила доходи державного бюджету на 2011 рік на 14,047 млрд грн, або на 4,9%, до 299,12 млрд грн, наростила витрати на 11,449 млрд грн, або на 3,5%, до 336,977 млрд грн і затверджений парламентом закон про поправки до держбюджету має підписати Президент.

Джерело: dengi.ua