...
Реєструйся

Президент ініціює скасування техогляду, а також довіренностей на водіння й подорожніх листів


Президент подав на розгляд парламенту законопроект № 8397 про усунення надмірного регулювання в сфері автомобільних перевезень.

Законопроектом пропонується скасувати обов’язковість техогляду для ряду транспортних засобів, зокрема, для:

– легкових автомобілів всіх типів, марок і моделей, причепів (напівпричепів) до них (крім автомобілів таксі й тих, які використовуються в комерційних цілях), мотоциклів, мопедів, мотоколясок та інших прирівняних до них транспортних засобів — незалежно від терміну експлуатації;

– легкових автомобілів, що використовуються в комерційних цілях, вантажних автомобілів незалежно від форми власності, вантажопідйомністю до 3,5 тонн, причепів до них — якщо термін їх експлуатації не перевищив 2 років.

Як значиться в пояснювальній записці, законопроект внесений у зв’язку з тим, що, як свідчить досвід, діюча система техогляду не дозволяє забезпечити реальний контроль за технічним станом транспортних засобів — в 90% випадків талон про проходження техогляду водій отримує внаслідок застосування корупційних схем.

Законопроекти про скасування обов’язкового техогляду (№ 4014 і № 5066) двічі вносилися в Раду депутатом Анатолієм Гриценком (НУНС) і двічі не пройшли — не вистачило депутатських голосів: голосувала лише опозиція. Ними передбачалося скасування обов’язкового техогляду для ТЗ, що належать фізичним особам і не є комерційними, спеціалізованими або спеціальними.

Крім іншого, проектом скасовується обов’язок водія мати при собі документи, що засвідчують право на користування транспортним засобом (у більшості випадків — нотаріально засвідчені доручення на право керування ТЗ), а також подорожні листи.

Міліція позбавляється права перевіряти їх наявність. Відповідно до норм проекту, органи ДАІ будуть перевіряти лише посвідчення водія та реєстраційний документ на транспортний засіб (відповідно до світових стандартів).

Проектом пропонується викласти у новій редакції частину 4 статті 828 Цивільного кодексу, яка передбачає письмову форму і нотаріальне посвідчення для договору “позички транспортного засобу”. За проектом для наземних самохідних транспортних засобів робиться виняток. Тобто передати автомобіль в користування можна буде за усною домовленістю.

Однак в іншій нормі законопроекту є фраза про повноваження міліції зупиняти ТЗ при проведенні цільових заходів (операцій, відпрацювань, оперативних планів) для перевірки документів на право користування і керування транспортними засобами (що явно не узгоджується з наведеними вище положеннями документа і даними пояснювальної записки).

Джерело: news.ligazakon.ua