Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
abclub2009
30 жовтня, 2013 - 10:49
Допоможіть, будь-ласка, розібратися! Була прийнята на постійну роботу вчителем 28.08.2008. Остання відпустка в мене була 3.06-31.07.2013. З 30.12.2013 маю іти в декретну відпустку і відповідно до статті 180 КЗПП України та ст. 20 Закону про Відпустки України хочу приєднати свою основну щорічну відпустку строком 56 к.д. до декретної з 4 листопада 2013 року. Але директор відмовляється приймати в мене заяку, оскільки відділ кадрів у районному відділі освіти кажуть, що я вже буда у відпустці в 2013 році і більше не маю права на неї, оскільки вчителяі виходять у відпустку за календарний рік, тобто я можу взяти відпустку лише з 1.01.2014. У Законах про Відпустку юристи не знайшли жодного слова про календарний рік, має значення робочий рік. Чи мають право мені відмовити у приєднанні відпусток, чи правомірно це? Завчасно дякую.  
Григорій Максименко
Зображення користувача Григорій Максименко.
Експерт ВАК
30 жовтня, 2013 - 12:46
Щорічна відпустка надається за відпрацьований робочий рік, причому у наступні за першим робочим роком щорічна відпустка надається в будь який час відповідного робочого року (частина восьма статті 10 Закону України "Про відпустки"). Відповідно до зазначеного, якщо за робочий рік з 28.08.2013 року по 27. 08.2014 року Ви ще не використали  щорічну відпустку повної тривалості, то згідно з частиною другою статті 20 вищезазначеного Закону за Вашою заявою Вам зобов"язані до відпустки у звязку з вагітнісю та пологами приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості роботи  в поточному робочому році. Зазначене також підтверджується пунктом 3 частини дванадцятої статті 10 Закону України "Про відпустки", згідно з яким щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються жінкам перед відпустко.ю у зв"язку з вагітнісю та пологами або після неї. Тому, рішення райвідділу освіти про надання щорічної відпустки лише після 01.01.2014 року неправомірне.  
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
30 жовтня, 2013 - 14:55
Відповідно до ст. 180 КЗпП у разі надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за заявою жінки приєднується щорічна відпустка. На мою думку, це означає, що приєднати щорічну відпустку можна тільки після надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тобто не раніше ніж з 05.05.2014.  Тому необхідно скористатися пунктом 3 частини дванадцятої ст. 10 Закону України «Про відпустки», де зазначено, що щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються жінкам перед відпусткою з вагітністю та пологами або після неї. Але ж є стаття ст. 6 Закону України «Про відпустки», яка регламентує, що керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається  щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затверджуваному Кабінетом Міністрів України. Цей Порядок затверджений постановою КМУ від 14.04.1997 № 346. Відповідно до п. 2 цього Порядку керівним, педагогічним, науковим і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів щорічна основна відпустка повної тривалості, визначеної в додатку до цього Порядку, у перший та наступні роки надається у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Графік надання відпусток педагогічним працівникам складається з урахуванням можливості проведення регулярних консультацій для учнів, складання іспитів якими перенесено на осінь. Керівним, педагогічним, науковим і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів у разі необхідності санаторно-курортного лікування щорічна основна відпустка або її частина може надаватися протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором. Також відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Отже, на мою думку, не має стовідсоткової гарантії, що рішення директора школи про відмову у наданні щорічної відпустки з 04.11.2013 неправомірне, на жаль.
Ivanivna
4 жовтня, 2016 - 11:10
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи маю я право на щорічну відпустку після виходу з декрету,якщо: Працюю з 07.07.2015 р., з 01.07.2016 р перебувала у щорічній відпустці, з 24 жовтня йду в декрет, десь в кінці лютого закінчиться декрет і після цього хочу знову відпустку. має бути між відпустками неменше 6 місяців ...у мене буде 7 місяців і різні календарні роки...я ж не в одному році хочу дві відпустки. Дякую.
maryanaa1893_68368
5 червня, 2018 - 22:25
Підкажіть, будь ласка, як правильно вчинити. Я працюю викладачем в коледжі, так сталося, що  у мене збігається дата щорічної відпустки із декретною, чи оплатять мені лише декретну відпустку чи можна зробити так, щоб отримати й гроші за щорічну? Дякую за відповідь.