...
Реєструйся

Принять или назначить… на должность гл.бухгалтера или главным бухгалтером


Помогите разобраться!!! Сегодня получила втык! За формулировку “перевести главным бухгалтером” сказали , что ТОЛЬКО “перевести на должность главного бухгалтера”
И как вообще правильно оформлять приказ “назначить главным бухгалтером” “Принять главным бухгалтером” “Принять на должность главного бухгалтера” ?? фактически оформляю перевод с экономиста на главного бухгалтера – карьерный рост!!!!
– Существует типовая форма форма П-1, из неё вроде как следует “принять главным бухгалтером”
В инструкции по ведению ТК есть фразы
п “2.4. Усі записи в трудовій книжці “про прийняття на роботу,” переведення на іншу постійну роботу або звільнення,”
п 2.5. З кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) “про призначення на роботу”, переведення і звільнення …
призначення – прийняття??
Далее. Вот цитата одного из кадровых форумов:
Після вивчення цього питання в мене сформувався такий висновок, який пропоную Вашій професійній критиці.
Не секрет, що в посібниках, проф. виданнях і навіть в законодавстві немає чіткого процедури застосування цих понять і тому практикам, як завжди доводиться діяти виходячи із власних міркувань та засад розумності. Я пропоную для аналізу КП 003:2005, який набрав чинності 01.04.2006р. у відповідності до Наказу Держспоживстандарту України від 26 грудня 2005 р. N 375
Отже, в ньому застосовуються такі поняття:
«Робота – певні завдання та обов’язки, що виконані, виконуються чи повинні бути виконані однією особою.
Кваліфікація – здатність виконувати завдання та обов’язки відповідної роботи.
У дипломі спеціаліста (молодшого спеціаліста) чи іншому документі про професійну підготовку кваліфікація визначається через назву професії (інженер-механік, економіст, токар, секретар-стенографістка тощо).
Професія – здатність виконувати подібні роботи, які вимагають від особи певної кваліфікації.
Робота є статистичною одиницею, що класифікується відповідно до кваліфікації, необхідної для її виконання.
Кваліфікація визначається рівнем освіти та спеціалізацією.»
п. 2.4 Об’єктами класифікації в КП є професії.
Таким чином, якщо особа буде здійснювати прибирання офісу, то слід застосовувати термін – робота, бо для її виконання робітнику непотрібна наявність будь-якої освіти. Якщо ж працівник буде виконувати роботи, що потребують певної кваліфікації – це вже професійні роботи.
Щодо терміну посада, його визначення закріплено у Законі України «Про державну службу»:
«Посада – визначена структурою і штатним розкладом первинна структурна одиниця державного органута його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень.
Посадовими особами є керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядницьких та консультативно-дорадчих функцій».
Звідси можна дійти висновку, що посади можливі лише у державних органах та у випадках прямо передбачених Класифікатором професій. А якщо, наприклад, цитувати КП, Голова Верховної Ради – це не посада, а “професійна назва роботи”, яка потребує наявності у особи певної кваліфікації.(Натальяья Шляхта, юрисконсульт ЧП “Робота Плюс”)