...
Реєструйся

Приваблива зовнішність заважає жінкам знайти роботу


Приваблива зовнішність лише зрідка вважається позитивним чинником при розгляді питання про найм на роботу. Але лише для чоловіків, а ось симпатичним жінкам важче отримати запрошення на співбесіду, ніж негарним.

Такі дані отримали в новому дослідженні Університету Бен-Гуріона в Негевей (Ізраїль).

Експерти включили в аналіз 5 тис. 312 резюме в парі з 2 тис. 656 рекламованими вакансіями. У кожній парі одне резюме було без фотографії, а друге – з фотографією або зовні привабливих кандидатів, або із звичайною зовнішністю.

Виявилось, що резюме “привабливих” чоловіків отримали 19,9% відповідей від працедавців – майже на 50% вище, ніж 13,7% відповідей серед чоловіків з “простою” зовнішністю і більш ніж удвічі вище серед 9% відповідей чоловіків, які не прикріпили фото до свого резюме. Серед кандидатів-жінок, відсутність фотографії з резюме має проте високий рівень відповідей: на 22% вище, ніж за наявності фото кандидаток із звичайними зовнішніми даними і на всі 30% вище, ніж за наявності фото привабливої жінки.

Автори підрахували, що зовні привабливим чоловікам необхідно відправити в середньому 5 резюме, щоб отримати одну відповідь, тоді як “негарним” – 11 для однієї відповіді. Проте, всупереч поширеній думці, красивих жінок запрошують на заявлену посаду рідше, ніж жінок із звичайними зовнішніми даними або жінок, які взагалі не додали своє фото до резюме. Наявність фото в резюме у жінок зменшує шанс на дзвінок-відповідь від 20 до 30 відсотків, говорять дослідники. Як припускають психологи, жіноча краса може до цих пір стереотипно асоціюватися з робочою некомпетентністю.

Джерело: career.ua