Реєструйся

Про індексацію заробітної плати


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.09.2014 р. N 242/10/136-14

Про індексацію заробітної плати

Департамент стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики України розглянув запит Середньої загальноосвітньої школи N 99 щодо індексації заробітної плати і повідомляє.

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1078 (із змінами), передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку.

Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників, зокрема у зв’язку із збільшенням обсягу робіт, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)).

Враховуючи викладене, у разі, якщо працівнику не підвищується тарифна ставка (оклад), а лише збільшується педагогічне навантаження, то враховуючи положення пункту 5 Порядку, вважаємо, що таке збільшення не повинно впливати на зміну базового місяця.

Доплати та надбавки, які не мають разового характеру і передбачені чинним законодавством, є об’єктами індексації і збільшення їх розміру впливає на визначення базового місяця.

Враховуючи зазначене, якщо відбувається підвищення заробітної плати за рахунок зростання доплат, які не мають разового характеру та передбачені чинним законодавством, зокрема, доплати за класне керівництво, завідування кабінетом, за перевірку зошитів, це впливає на визначення базового місяця при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

Заступник директора Департаменту
стратегічного планування та аналізу
начальник відділу
Н. Підлужна

Матеріали до теми


Підписано Державний бюджет ’2024: про прожитковий мінімум, виплати і зарплати
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Витрати на соціальний захист населення передбачені ...