Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
3 червня, 2011 - 12:48
Доброго дня! Прошу допомоги у вирішенні даного питання. Працівник Петренко пропрацювала продавцем у приватному підприємстві "ххх". Пробувши рік, вона попросила надати їй відпустку тривалістю один місяць, оскільки протягом року вона неодноразово працювала у вихідні дні. Директор підприємства у наданні відпустки відмовив, посилаючись на те, що відпустка надається на державних підприємствах і якщо таке положення її не влаштовує, то то звільнить з роботи. Куди можна оскаржити рішення директора підприємства? Чи має працівник Петренко на отримання відпустки і якої тривалості??? Дякую.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
3 червня, 2011 - 14:36
Відповідно до статті 2 Закону України «Про відпустки» право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Іноземні громадяни та особи без громадянства, які працюють в Україні, мають право на відпустки нарівні з громадянами України. Право на відпустки забезпечується: гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом; забороною заміни відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, передбачених статтею 24 цього Закону. Згідно із статтею 6 цього Закону щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Наразі забезпечення захисту прав працівників шляхом здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (крім питань охорони праці) покладається на Державну інспекцію України з питань праці, яка є правонаступником прав та обов’язків Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю – урядового органу, що діяв у системі Міністерства праці та соціальної політики України.
Yulechka
16 червня, 2011 - 13:54
Добрий день! Якщо працівник прийнятий на роботу по переведенню з іншого підприємства, чи можна йому надати щорічну відпустку повної тривалості не чекаючи, доки він пропрацює півроку, тобто розрахунок відпрацьованого часу для надання відпустки залишити попереднім, а не починати на новому підприємстві? І чи будуть накладені штрафні санкції, якщо підти назустріч працівникові і все-таки надати йому щорічну відпустку повної тривалості?
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
17 червня, 2011 - 16:46
Добрий день Yulechka! Згідно з частиною третьою ст. 24 Закону «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням має бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник. Якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи. Пунктом 8 частини сьомої ст. 10 Закону № 504/96-ВР передбачено, що працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошову компенсацію, надаються за їх бажанням щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на підприємстві. Відповідно до зазначеного працівник, переведений на роботу на інше підприємство, грошову компенсацію якого за невикористані ним дні щорічних відпусток перераховано на рахунок цього підприємства, має право на використання щорічної відпустки повної тривалості.