...
Реєструйся

ПРОЕКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ: розбіжності у поглядах не зникають


Автори законопроекту про новий Трудовий кодекс – регіонали Василь Хара, Олександр Стоян та Ярослав Сухий – апелюють до того, що діючий Кодекс законів про працю був прийнятий ще в 1971 р. і давно потребує заміни. За словами голови Комітету ВР з питань праці і соціальної політики Василя Хари, в основі проекту – компроміс між інтересами роботодавців та працівників. Незалежні профспілки згодні з цим але уточнюють, що компроміс цей винятково за рахунок найманих працівників.

Про новий Трудовий кодекс та його переваги ексклюзивно для UBR.UA Олександр Стоян, народний депутат від Партії регіонів:

“Усе, що зараз відбувається навколо Трудового кодексу, це все – інсинуації. Новий Трудовий кодекс розроблений із залученням фахівців Міжнародної організації праці (МОП), профінансований, пройшов експертизу в МОП. Проблема полягає в тому, що профспілки, які сьогодні практично не працюють для того, щоб мати свої організації в новому секторі економіки, користуються трудовим кодексом радянських часів. Він хороший для профспілок, але сьогодні інші часи. У новому кодексі збалансовані інтереси і роботодавців, і профспілок. Але профспілки прагнуть залишити за собою старі повноваження, а роботодавці не хочуть посилення прав профспілок “.
Нагадаємо, що восени в Україні збираються ухвалити новий Трудовий кодекс, який обмежує, на думку профспілок, права найманих працівників.

НАТОМІСТЬ…

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець відзначив, що ухвалення Трудового кодексу в Україні в нинішніх кризових умовах є загрозою для країни.

Профспілки та громадські організації обурені тим фактом, що в новому трудовому кодексі дуже мало прав у трудящих, але багато обов’язків, зате багато прав у роботодавців. Щодо обов’язків трудящих – 25 статей положень, щодо обов’язків керівників – чотири. Таке повідомив у ексклюзивному коментарі для UBR.UA Андрій Павловський, народний депутат від БЮТ.

“Згідно з цим Трудовим кодексом, всупереч Конституції, робочий тиждень збільшено з 40 до 48 робочих годин. Тобто збільшиться експлуатація простої людини. Разом з цим зменшиться кількість положень, спрямованих на соціальний захист працівників. Старий кодекс, який ще чинний, – неідеальний , але він хоч дає змогу працюючій людині звернутися до суду і відстоювати свої права.

Цілком зрозуміло для кого в першу чергу був написаний цей проект трудового кодексу. Авторами та ініціаторами є Партія Регіонів, але здивував голова Федерації профспілок України Хара, який мав би захищати робітників, а він зайняв своєрідну опортуністичну позицію “, – такої думки А. Павловський.

Нагадаємо, що в Національному форумі профспілок України та Конфедерації вільних профспілок України розкритикували проект Трудового кодексу, який розглядається у Верховній Раді.

Джерело: ubr.ua