4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
tmakar
21 червня, 2010 - 16:56
Підкажіть, будь-ласка, чи може призначитися на посаду головного бухгалтера молодший спеціаліст банківської справи (технікум) + навчання на курсах підвищення кваліфікації головних бухгалтерів за спеціальністю бухгалтер-економіст, якими документами можна керуватися ? Підприємство - ВАТ.
Nek
21 червня, 2010 - 17:58
Кваліфікаційні характеристики на посади працівників бухгалтерського обліку містяться у Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" (розділ 1 "Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, що є загальними для всіх видів економічної діяльності") Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 N 336. Кваліфікаційна характеристика професії Головний бухгалтер педбачає кваліфікаційні вимоги: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж бухгалтерської роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра - не менше 2 років, спеціаліста - не менше 3 років.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
22 червня, 2010 - 18:43
Наголошуємо, що наявність у Довіднику професій кваліфікаційних вимог для посади «Головний бухгалтер» (вища освіта) не є достатньою підставою для відмови у прийнятті на цю посаду особи, в якої є , наприклад освіта молодшого спеціаліста банківської справи (технікум) та курси підвищення кваліфікації. Порушенням законодавства прийняття такого працівника на посаду головного бухгалтера не буде, головне, щоб рівень його кваліфікації повністю задовольняв роботодавця. Підтвердженням цього є п. 11 Загальних положень Розділу 1 Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців Випуску 1 Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності Довідника професій характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336 «11. Особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії».
nataliarabik_79889
14 серпня, 2019 - 14:53
Доброго дня,допоможіть будь-ласка.Працюю економістом і навчаюсь на заочній формі навчання(магістратура).Чи мають право відправляти на курси підвищення кваліфікації?