...
Реєструйся

Профілактика – найкращий засіб запобігання виробничого травматизму


Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань робить все можливе, щоб убезпечити українців від травматизму на роботі. Про заходи, що проводяться Фондом в Івано-Франківській області, розповіла начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в регіоні Надія Глинська.

“Профілактичні заходи дають свій ефект лише у випадку, коли інструктаж з співробітником проводиться” не для галочки”, — говорить Надія Глинська.

Експерт підкреслила, що профілактичні заходи дають свій ефект лише у випадку, коли інструктаж з співробітником проводиться “не для галочки”. “Ми намагаємося посилити увагу роботодавців у питаннях профілактики виробничого травматизму. Наші страхові експерти роз’яснюють керівникам підприємств області та інженерам з охорони праці, що вступних інструктаж слід проводити з співробітником з моменту прийому його на роботу. Особливо звертаємо увагу, на ті підприємства, де існує небезпечне виробництво: робота з хімічним речовинами, робота в тяжких умовах “, — зазначила вона.

Крім того, за словами Глинської, Фонд враховує і комплексні заходи з охорони праці.

“Це правильний температурний режим на підприємстві, освітлення, підготовка робочого місця до початку роботи, забезпечення спецодягом, транспортування працівників”, — розповіла експерт.

За її словами, на жаль, в Івано-Франківській області останнім часом “відзначається деяке зростання виробничого травматизму”.

При цьому, якщо враховувати загальну кількість працюючих, ця цифра не виглядає значною. Однак якщо говорити про ступінь травматизму, то коефіцієнт тяжкості травм на виробництві — дуже високий. Відзначимо, в I півріччі 2012 року до робочих органів виконавчої дирекції Фонду надійшло 6471 повідомлення про нещасні випадки на виробництві, в яких постраждало 6654 людини. У тому числі, 848 — зі смертельним результатом.

У порівнянні з аналогічним періодом 2011 року, кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 3,3% (з 5562 до 5376 чоловік). Кількість смертельно травмованих працівників збільшилася на 10% (з 264 до 292 осіб).

Джерело: Ліга Бізнес Інформ