5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
podgornaya
27 жовтня, 2015 - 14:51
Добрый день! Возник очень не простой вопрос: Работника призвали на срочную военную службу в марте 2015 года. Его уволили с работы (предприятие бюджетное). Согласно Закону №433,с 11.06.15 г. были внесены изменения в  ст.119 КЗоТ Украины,где предприятия обязаны сохранять место работы, должность и ср. зарплату работников, призванных на срочную службу. Родители требуют восстановить бывшего работника на работе.  Обязано предприятие восстановить бывшего  работника на работе, если он был призван на срочную службу  до вступления в силу Закона №433?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
27 жовтня, 2015 - 15:56
Відповідно до Роз'яснень Державної інспекції України з питань праці від 17.06.2014 р. всі працівники, які були звільнені з роботи на підставі пункту 3 статті 36 КЗпП України у зв'язку із призовом на військову службу під час мобілізації, мають бути поновлені роботодавцем на роботі. Отже, можна   припустити, що і всі працівники, які були звільнені з роботи на підставі пункту 3 статті 36 КЗпП України у зв'язку із призовом на строкову службу,  мають бути поновлені роботодавцем на роботі.
Ленуська
29 жовтня, 2015 - 14:09
Дуже цікава ситуація. в розясненнях написано МОБІЛІЗОВАНИХ повинні поновити, а в нас призваний на строкову військову службу, а призваний в березні місяці, на той час ще цього закону не було. А як що даже поновити, то з якого числа?  закон вступив в силу з 11.06.2015року.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
29 жовтня, 2015 - 14:29
З дня призову на строкову військову службу.
Nataliia2015
30 жовтня, 2015 - 15:09
Добрый день! Сотрудника призвали на срочную службу 25 мая 2015 года, мы его не увольняли,а освободили от работы согласно ч.2 ст.39  Закона Украины "Про воинскую обязаннось и военную службу". Закон №433,который принят 11.06.2015 в момент призыва сотрудника был на подписи у Президента 1-  Правильно ли мы поступили не уволив сотрудника с занимаемой должности? 2- Должны ли мы выплачивать средний заработок? Заранее спасибо!