Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
sv230673
Зображення користувача sv230673.
С уважением, Светлана
5 лютого, 2014 - 10:35
Добрый день! На частном предприятии возникла необходимость чтобы люди находясь в командировке 30 дней работали без выходных. После возвращения из командировки хотим предоставить им 10 дней отгулов. Можем ли мы сделать такой график работы на законных основаниях? Если да, то какими документами надо это оформить?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
5 лютого, 2014 - 12:41
Відповідно до п. 9  Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (у редакції наказу Мінфіну від 17.03.2011 № 362)  «на працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу того підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення з відрядження не надаються». Згідно з п. 10 Інструкції «якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства». Про те, що працівник відряджається з обов’язком працювати у вихідні дні, має бути зазначено в наказі про відрядження. Відповідно до ст. 72 КЗпП «оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу». Згідно з ст. 107 КЗпП «робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі: 1) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками; 2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки; 3) працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму. Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день».