Рада прийняла Закон про документи, що засвідчують особу: усі, хто народиться після 31 грудня 2011 року, отримають паспортну картку


Парламент ухвалив Закон про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України (на підставі законопроекту № 8507).

Відповідно до Закону, документами, що засвідчують особу і підтверджують громадянство, є: паспортна картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну.


Як видно, основним документом для підтвердження особи та громадянства України на території Україні буде паспортна картка. Цю картку зобов’язаний буде отримати кожен. Починаючи з народження і незалежно від віку, оформлення картки проводиться на кожні десять років.

Паспортна картка виготовляється у формі картки, що містить “безконтактний електронний носій інформації”.

У паспортну картку вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, тип документа, код держави, номер документа, ім’я особи, її громадянство, дата народження, порядковий номер запису в ДІС (Державної інформаційної системи реєстрації обліку фізичних осіб та їх документації), стать, місце народження, дата видачі документа, орган, що видав документ, дата закінчення терміну дії документа, “відціфрованій образ особи”, “відціфрованій підпис особи”. Документ складатиметься українською і є власністю України.

ДІС являє собою, відповідно до Закону, електронну інформаційно-телекомунікаційну систему, що містить дані про всі видані особі документи, що засвідчують особу із забезпеченням ідентифікації особи. До цієї системи вноситимуться такі дані про фізичну особу: ім’я, дата народження і смерті, місце народження, стать, дані про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших законних представників, про громадянство і його відсутність, про реквізити виданих документів, а також відцифровані зразок підпису та зображення обличчя.

Паспортну картку в обов’язковому порядку будуть отримувати всі, народжені після 31 грудня 2011 року. Паспорт громадянина України видається до 1 січня 2012 року. Всі документи, видані до набрання чинності Законом, що засвідчують особу та її соціальний статус, що підтверджують громадянство будуть дійсними до закінчення терміну їх дії.

Документами, що засвідчують особу та її спеціальний статус, є соціальне посвідчення, посвідчення застрахованої особи, пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання, вид на тимчасове проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця для виїзду за кордон, дозвіл на працевлаштування.

Також Законом встановлено, що посвідчення водія, видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади СРСР, припиняють свою дію з 1 січня 2014 року.