...
Реєструйся

Реформи для “спрощенців”: версія від Мінфіну


Мінфін затягує реформу спрощеної системи оподаткування, запропонувавши концепцію, яку планується реалізувати в новому законопроекті. Останній же практично не враховує пропозиції бізнесу. Нові норми зможуть набути чинності лише з 2012 року, а наразі підприємці змушені переходити на загальну систему сплати податків.


18 березня на черговому засіданні робочої групи при Мінфіні була запропонована концепція реформування спрощеної системи. За словами члена Ради підприємців при Кабміні, учасника робочої групи Андрія Забловського, 28-29 березня планується завершення переговорного процесу. Норми концепції будуть основою для міністерського законопроекту, який у разі його прийняття може вступити в силу з 2012 року.

Чиновники пропонують поділити платників єдиного податку на кілька категорій. Фізособи-підприємці з річним доходом до 150 мінімальних зарплат (далі – МЗ; з 1 грудня 2011 року складе 1004 грн) платитимуть від 1% до 10% розміру МЗ; до 600 МЗ – 2-40%; до 1000 МЗ – 3% від доходу за умови сплати ПДВ, 5% – без сплати ПДВ. Останні ставки застосовуватимуться також для оподаткування юросіб, річний оборот яких не перевищить 3000 МЗ.

Підприємці з цим не згодні і пропонують встановити розмір оподаткування для 2-4 категорій, виходячи з граничного річного доходу в 1000, 2000 і 5000 МЗ відповідно. “Оборот до 600 МОЗ ми пропонуємо виключити. Виходить, що там залишаються практично ті ж 500 тис. грн, які є зараз для того, щоб бути на єдиному податку. Але збільшується податкове навантаження, ускладнюється звітність і плюс в уряді забувають про єдиний соцвнесок в розмірі 34,7% , – зазначає глава Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу “Фортеця” Оксана Продан.

У новому законопроекті пропонується затвердити перелік з 40 видів побутових послуг, на які поширюється дія пільгового оподаткування. Зокрема, це виготовлення і ремонт взуття, одягу, меблів, ювелірних виробів. Водночас пропонується розширити до 16 найменувань список видів діяльності, на які не поширюється спрощена система. Зокрема, це торкнеться аудиторів, страхових брокерів, банків, кредитних спілок, виробників, експортерів, імпортерів, продавців підакцизних товарів.

Слід зазначити, що урядовий законопроект містить норму, яка частково йде на поступки бізнесу і дозволяє підприємствам включати до валових витрат витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у “єдиноподатників”. Але Мінфін пропонує ці витрати включати лише в тому випадку, якщо вони будуть підтверджені “в окремому переліку доходів і витрат платника в розрізі контрагентів”. За словами А.Забловського, такі вимоги роблять неможливим виконання норми.

Джерело: news.ligazakon.ua