...
Реєструйся

Ринок праці Києва включає зелене світло для молодих фахівців


Київ – мегаполіс європейського рівня, столиця України, яка вже кілька століть займає особливу позицію на ринку працевлаштування країни.

2/3 активних вакансій України припадають на столичний ринок праці, який традиційно привертає до себе самих різношерстих здобувачів з різних куточків країни.

Вони їдуть до столиці в пошуках можливості самореалізувати себе в плані кар’єри, але ось уже котрий рік поспіль головним стримуючим чинником для потоку трудових мігрантів залишаються захмарні ціни на купівлю та оренду житла.

Найкраще в цьому плані студентам, які приїжджають на навчання в престижні Київські ВУЗи і отримують гуртожиток. Почавши будувати кар’єру будучи студентами, багато хто залишається у Києві і по закінченню навчання на ПМЖ.

Незважаючи на невичерпний потік приїжджих, роботи поки вистачає всім. Частково проблему з житлом вирішив питання з віддаленою роботою через Інтернет, що вигідно обом сторонам трудових відносин. Шукачам не потрібно витрачатися на проїзд до місця роботи, на оренду житла, а роботодавець заощаджує на оплаті офісу і може отримати більш дешеву робочу силу без шкоди для якості виконання замовлень. Рівень безробіття в Україні на початок 2013 року склав 7,4%, у Києві – 5,3%, що є найнижчим показником для держави.

Рівень зайнятості населення столиці – майже 70%. Самі затребувані, за даними порталу «Труд», фахівці на ринку праці Києва із зазначенням середнього окладу за місяць у гривнях:

• менеджер з продажу – 5500;
• продавець – 3500;
• маркетолог – 7 000;
• аналітик – 7200;
• бухгалтер – 4900;
• секретар – 3700;
• технолог – 5200;
• інженер – 6 000;
• директор – 12600;
• програміст – 7 700.

У Києві всього близько 10% вакансій з мінімальними окладами, в той час, як в окремих областях України цей показник може досягати 60%.

За даними ЦЗН, на 10 вакансій у середньому по Києву претендує 11 осіб, найбільша напруженість ринку праці реєструється в Деснянському та Дніпровському районах, де на одне місце претендує два здобувача. Понад 60% безробітних – це жінки, 43% з цифри не працевлаштованих громадян – це особи у віці до 35 років. Середня заробітна плата в Україні на початок року склала 3050 гривень, у Києві – 4 700 гривень. Став рости попит серед роботодавців на фахівців без досвіду роботи або з мінімальним стажем, що пов’язано, в першу чергу, з готовністю таких шукачів працювати за більш низькі оклади. Тому можна стверджувати, що випускникам тепер дещо простіше знайти роботу, однак, відразу розраховувати на захмарну зарплату не доводиться.

УНІАН