...
Реєструйся

Ринок праці: вакансій стільки ж, а претендентів стало менше


Активність шукачів знизилася в червні в порівнянні з травнем на 20%. Причина проста – початок літнього сезону. У той же час активність роботодавців у порівнянні з 2009 роком підвищилася. Якщо в червні минулого року кількість вакансій знизилася в порівнянні з травнем на 15%, то в цьому році збереглася на рівні показників минулого місяця.

Експерти пояснюють цю активність тим, що у вересні низку ринків – виробництва та продажу товарів народного споживання, послуг та інформаційних технологій (створення та просування сайтів, написання програмного забезпечення) – очікує пожвавлення. У зв’язку з цим компанії намагаються заздалегідь підібрати тямущих фахівців. Також на 30% підвищився попит на фахівців у сфері Інтернет-маркетингу: все більша кількість компаній просуває свої продукти і послуги в соцмережах.

У зв’язку з початком сезону літньої торгівлі на пляжах та інших місцях відпочинку городян найбільше зростання пропозицій в червні було зафіксоване у сферах обслуговування – на 30%, і в торговій сфері (на 25%).

За спостереженнями експертів, у червні жодна столична компанія не скорочувала персонал.

СФЕРА ФІНАНСІВ

Як і на всіх інших ринках, червень відрізнявся підвищеною активністю роботодавців – у порівнянні з червнем минулого року кількість вакансій збільшилася на 6%. В іншому на ринку праці у фінансовій сфері не спостерігалося особливих змін. Як і в травні, страхові компанії набирали продавців страхових продуктів і послуг, які працюють за відсоток від продажу. Також підприємства, що займаються ломбардним кредитуванням, розширювали штати за рахунок фахівців-оцінювачів.

На другу половину липня і серпень експерти прогнозують попит на фахівців у сфері бухобліку – головних бухгалтерів та фінансових директорів, а також керівників відділів продажів. Традиційно ротації цих фахівців проводяться за результатами квартальних звітностей – у тому випадку, якщо підприємство показало низький фінансовий результат. Також з піком відпускного періоду очікується поява тимчасових вакансій і вакансій для студентів-практикантів у банках (від 3 курсу і вище).

СФЕРА НЕРУХОМОСТІ

З середини травня почали оживати столичні довгобуди, і, відповідно, будівельні спеціальності стали нарешті затребуваними. У червні на столичних будівництвах були затребувані штукатури, малярі, бетонники, арматурники, кранівники, стропальники і різноробочі. Крім того, почався сезон косметичних ремонтів квартир, який традиційно припадає на літній період. Відповідно, зріс попит на малярів, сантехніків, електриків, плиточників, циклювальників і т. д. Також в червні помітно підвищився попит на провідних інженерів, архітекторів, керівників кошторисного відділу, проектувальників. Експерти пов’язують це з активізацією будівництва об’єктів до Євро-2012 – пожвавлення в цій сфері планується в серпні-вересні, де вже зараз активно набирають кваліфіковані кадри. У той же час упав попит на топ-менеджерів у сфері будівництва: 90% позицій для управлінців вищої ланки були закриті ще в квітні-травні.

Серед вакансій лідирують ріелтори, попит на яких зростає від місяця до місяця (в порівнянні з травнем кількість вакансій на позицію «ріелтор» зросла на 6%). Причина все та ж – плинність кадрів. Адже ріелтори працюють за відсоток від угоди, а їх зараз відбувається дуже і дуже мало. Тому люди отримують гроші і, відповідно, шукають більш високооплачувану роботу.

Так як столичні компанії продовжують шукати можливості оптимізації офісних площ, серед затребуваних позицій слідом за ріелторами йдуть оцінювачі та менеджери з продажу і оренди офісних площ.

ЗАРПЛАТИ

У зв’язку з початком літнього сезону виросли зарплати продавців і працівників сфери харчування – за різними даними, від 4 до 6%. Окремі роботодавці пропонують торговельному персоналу, що працює за відсоток від виторгу, до 15%, а в сфері обслуговування і громадського харчування – до 20%.

Як і раніше, продовжують рости зарплати айтішників. Тільки в порівнянні з травнем вони виросли на 4%. Це пов’язане з тим, що вони затребувані у західних роботодавців.

Цікава ситуація із зарплатами спостерігалася в будівельній сфері. Хоча в квітні-травні зарплати кваліфікованих будівельників виросли, в середньому на 1 тис. грн, в червні робочим-будівельникам пропонували при працевлаштуванні вже на 4% менше (в середньому, на 200 грн). Експерти це пов’язують зі стабілізацією заробітних плат у цій сфері – після очікуваного зростання зарплатних пропозицій, яке було викликане пожвавленням на цьому ринку.

Джерело:dcz.gov.ua