Реєструйся

Роботодавець може здійснювати формальне і неформальне навчання співробітників


Мінсоцполітики і Міносвіти внесли зміни до Положення про професійне навчання працівників на виробництві, згідно з якими роботодавець може здійснювати формальне і неформальне професійне навчання працівників

Відповідно до наказу від 18.04.2012 № 218/475 формальне професійне навчання здійснюється згідно з вимогами держстандартів по професійно-технічної освіти, типових навчальних планів і програм, стандартів вищої освіти в навчальному закладі або безпосередньо у роботодавця. При цьому, здійснення неформального навчання не регламентується за термінами і формою навчання.

Під результатом формального професійного навчання розуміють, що працівник отримав знання в навчальному закладі або безпосередньо у роботодавця відповідно до вимог державних стандартів освіти, внаслідок чого видається документ про освіту встановленого зразка.

Що стосується неформального навчання, то по його завершенні повинна бути видана довідка, в якій зазначаються професія (спеціальність), за якою здійснювалося навчання, напрям підвищення кваліфікації, а також терміни навчання. Результати неформального навчання за робітничими професіями підтверджуються в установленому законодавством порядку. Неформальне професійне навчання здійснюється за згодою працівника і за рахунок роботодавця з урахуванням потреб підприємства.