Реєструйся

Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників страховими свідоцтвами


Пенсійний фонд нагадав, що згідно зі ст. 6 Закону про ЄСВ роботодавець відповідає за оформлення у пенсійному органі страхових свідоцтв для своїх працівників.

Про це йшлося під час семінару-навчання, який провели фахівці управління Пенсійного фонду в м.Чернівцях для керівників та бухгалтерів підприємств, установ та організацій обласного центру.

Начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Сергій Сєдін роз’яснив основні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зокрема він акцентував увагу присутніх на статті 6, що визначає права і обов’язки платника єдиного внеску, відповідно до якої саме роботодавець відповідає за оформлення в територіальному органі Пенсійного фонду страхових свідоцтв для своїх працівників. Роботодавець повинен забезпечити передачу до органу Пенсійного фонду України заповненої анкети застрахованої особи, а після  виготовлення страхового свідоцтва  забезпечити видачу  цього свідоцтва застрахованій особі.