Роботодавці отримають більше прав: новий Трудовий кодекс ухвалять уже в квітні


Україна отримає новий Трудовий кодекс вже 10 квітня. Як повідомило перевірене джерело у Верховній Раді, за відповідне рішення на наступному пленарному тижні готові проголосувати 313 народних депутатів.


Нагадаємо, проект нового Трудового кодексу був прийнятий у першому читанні ще в травні 2008 р. (тоді його підтримали 386 депутатів), але активна громадська критика вже четвертий рік змушує Верховну Раду переносити розгляд цього закону.

Як стверджують противники Трудового кодексу, він узаконює ті несправедливі переваги роботодавців, які склалися в трудових відносинах за 20 років незалежності України. Зокрема йдеться про:

– офіційне запровадження в Україні 12-годинного робочого дня (тривалість робочого тижня збільшиться до 48 годин);

– розширення можливих умов звільнення працівників (наприклад, роботодавці отримають право виганяти працівників і за організацію страйку, якщо суд визнає його незаконним);

– скасування додаткової оплати за понаднормові години роботи;

– урізання прав профспілок (наприклад, щодо відстоювання найманих працівників у разі звільнення) тощо.

“Для прийняття рабовласницького кодексу в Раді знайдено достатню кількість голосів — 313 народних депутатів готові закабалити українців в кайдани 12-годинного робочого дня”, — повідомило наше джерело у ВР.

Нагадаємо, Віктор Янукович виступає за прийняття Трудового кодексу в 2012 році.

Як раніше повідомляв “Обозреватель”, фахівці відзначають, що новий проект нового Трудового кодексу значно розширює права роботодавців при прийманні працівників і при їх звільненні.

Источник: Обозреватель

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень