...
Реєструйся

Роботодавців хочуть зобов’язати платити пеню за затримку зарплати


Депутати закликають підвищити відповідальність суб’єктів господарювання та їх керівників до своєчасної та в повному обсязі оплаченної заробітної плати та страхових внесків до пенсійного фонду та фондів соціального страхування. 

Ввести виплату недержавними підприємствами пені працівникам у розмірі 1% від простроченої суми зарплати за кожен день затримки пропонує депутат-регіонал Антон Яценко. 

Законопроектом № 2388 пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю та встановити, що у разі порушення передбачених законодавством термінів виплати зарплати або її частини власником, уповноваженим ним органом, які є об’єднанням громадян, підприємством, установою, організацією, не фінансуються і не дотуються з бюджету , додатково з компенсацією втрати частини доходу, працівнику виплачується відповідна пеня. 

Також пропонується визначити, що зарплата повинна обчислюватися тільки в грошовій формі, а у випадках виплати в натуральній формі пропонується обмежити коло товарів, якими здійснюється така виплата, призначеними для особистого користування співробітника та членів його родини. Але пропонується встановити заборону на виплату зарплати у вигляді алкогольних, тютюнових чи наркотичних засобів. 

Антон Яценко пропонує заодно посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення трудового законодавства. Зокрема, збільшити покарання за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю з 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів і збільшити максимальний строк позбавлення права обіймати певні посади з 3 до 5 років. 

Також передбачається збільшення штрафу на такі ж суми за грубе порушення угоди про працю службовою особою підприємства, установи, організації шляхом обману або зловживання довірою або примусом до виконання роботи, не обумовленої угодою.