...
Реєструйся

Роботодавців змусять вкладати кошти в охорону праці?


Держава зможе стимулювати роботодавців вкладати кошти у вдосконалення систем охорони праці через систему знижок і надбавок.

Про це заявив директор виконавчої служби Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Юрій Мельников.

“У роботодавців немає економічної зацікавленості в підвищенні безпеки своїх працівників. Для мінімізації нещасних випадків на виробництві необхідно переглянути систему розрахунку страхових тарифів для страхувальників. Слід змусити роботодавців впроваджувати систему безпеки на виробництві”
, – переконаний він.

На його думку, державі слід впровадити систему знижок і надбавок.

“Тобто, якщо система погана, на підприємстві робота з охорони праці належним чином не проводиться, його слід переводити в нижчий клас, який буде платити великі штрафи. Якщо ж усе в нормі – відраховувати меншу суму до Фонду з охорони праці”
, – сказав Мельников.

“Таким чином держава зможе зацікавити роботодавця вкладати кошти саме в запобігання нещасним випадкам, а підвищення трудової дисципліни нам необхідно”, – додав він.

За даними Фонду, за I півріччя 2010 року на підприємствах України травмовано 5730 осіб, і 2320 осіб отримали професійні захворювання.

Джерело: epravda.com.ua