...
Реєструйся

Роботодавці зможуть заощадити на податках 20% – експерт


Зниження єдиного соціального внеску до 15% дозволить роботодавцям відмовитися від практики виплати заробітних плат у конвертах.

Таку думку висловив Віталій Михайлов, голова правління комітету з управління персоналом Європейської Бізнес Асоціації в ході круглого столу “Коли українці будуть отримувати “білі” зарплати? Зниження соціального податку і детинизація економіки”, що відбувся вчора в інформаційному агентстві “Українські новини”.

Сьогодні роботодавець на кожну тисячу зарплати повинен за фактом виплатити близько 1600 грн. Тобто податкове навантаження в цілому складає близько 60%. Якщо ж єдиний соціальний внесок буде знижений, йому легше буде прийняти рішення на користь “білих” зарплат. Адже економія на податках в такому випадку складе мінімум 20%. А 20% в бізнесі – великі гроші. Тож ми чекаємо від уряду і парламенту цього кроку“, – зазначив Віталій Михайлов.

В ході круглого столу були озвучені також результати опитування, проведеного порталом rabota.ua. Згідно з його результатами, лише 37% українців отримують повністю “білу” заробітну плату. При цьому кожен шостий співробітник працює взагалі не офіційно. 40% населення отримують офіційно лише частину своєї зарплати, при цьому 33% більшу її частину отримують саме “в конвертах”.

Нагадаємо, перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов нещодавно заявив, що уряд планує внести до Верховної Ради законопроект про зниження ставки єдиного соціального внеску до 15%. На даний момент ставка єдиного соціального внеску становить від 34,7% до 49,7% залежно від класу професійного ризику виробництва.

Джерело: UBR.