3 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
YFomina
15 березня, 2011 - 16:31
Шановні колеги! Допоможіть розібратися в такій ситуації. На виробничому підприємстві працював спочатку 1 електрогазозварник з посвідченням по 5 розряду. В штатному розписі, в наказі і в самій трудовій розряд не вказувався. Питання: чи обов’язково вказувати розряд в зазначених документах? Згодом на підприємство взяли ще 2 зварників, і виникла потреба у диференціюванні їх заробітної плати відповідно до розрядів. Питання: як в такому випадку «перевести» першого зварника на розряд?
metallkunde
15 березня, 2011 - 21:38
На мою думку, треба зробити так (прошу експертів прокоментувати, тому що не впевнена у 100% вірності) 1. ввести в штатний розклад штатні одиниці електрозварника 5-го розряду, та іншого розряду з різними зп. Першого електрозварника перевести на посаду електрозварника 5-го розряду. Після того як Ви переведете його, зробите відповідний запис в трудовій . Взагалі так, вказувати розряд і в штатному і в трудовій і в наказі потрібно. Крім того, підвищувати розряд потрібно лише на підставі висновку кваліфікаційної комісії або протоколу навчального центру, де робітник пройшов навчання і підвищив розряд. Тобто перевести першого електрозварника на посаду електрозварника 5-го розряду Ви можете, тільки якщо в нього або в трудовій за попередніми місцями роботи є запис про присвоєння йому такого розряду, або є відповідні документи - посвідчення електрозварника, документи з навчального центру.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
16 березня, 2011 - 10:56
Дійсно, наказом з основної діяльності підприємства необхідно внести зміни до штатного розпису підприємства із введенням посад зварників необхідних кваліфікаційних розрядів. Прийнятого працівника-зварника немає потреби переводити на посаду зварника 5-го розряду, а просто наказом з персоналу підприємства внести зміни також і до наказу про прийняття його на роботу, але вже зварником 5-го розряду за наявності відповідного посвідчення. Потім згідно з п. 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої наказом Мінпраці України від 29.07.1993 № 58, внести зміни і до трудової книжки працівника.