Передплати журнал

Роз’яснення щодо надання матеріального забезпечення добровільно застрахованим фізичним особам – підприємцям Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності


ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

Роз’яснення щодо надання матеріального забезпечення добровільно застрахованим фізичним особам – підприємцям Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

від 15 грудня 2014 року

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 N 2240 (далі – Закон N 2240) особи, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі фізичні особи – підприємці, особисто можуть брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на добровільних засадах.

Статтею 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 року N 2464 (далі – Закон 2464) визначено порядок добровільної участі у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

Чинним законодавством передбачено укладання договору з органом Державної фіскальної служби та фізичною особою – підприємцем, який виявив бажання брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання. Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року. Для осіб такої категорії єдиний соціальний внесок встановлюється у розмірі 36,6 відсотків визначеної бази нарахування єдиного соціального внеску.

Згідно зі ст. 34 Закону N 2240 за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

– допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

– допомога по вагітності та пологах;

– допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

– забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків).

Отже, фізична особа – підприємець має право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду з моменту укладання Типового договору про добровільну участь та сплати єдиного соціального внеску.

Для отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг фізична особа – підприємець звертається до робочого органу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з наступними документами:

1. Заява встановленої форми із зазначенням реквізитів банківської установи та номера поточного рахунку.

2. Довідка з Державної фіскальної служби про сплату ЄСВ.

3. Документи, які підтверджують настання страхового випадку:

– листок непрацездатності (оригінал);

– у разі отримання допомоги на поховання: Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання, у разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної або міської ради – довідка для отримання допомоги на поховання, свідоцтво про смерть (копія).

4. Документи, копії яких належним чином завіряються працівником робочого органу Фонду:

– типовий договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування;

– свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;

– паспорт;

– довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;

– трудова книжка;

– страхове свідоцтво.

____________

Матеріали до теми


Проєкт наказу щодо виправлення помилок у листках непрацездатності
На сайті профспілок опубліковано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального страхування України «Про ...
Український ветеранський фонд: які зміни ухвалено щодо його функціонування
27 серпня на засіданні Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ...