...
Реєструйся

Сексуальним меншинам гарантують рівність трудових прав?


Антидискримінаційний законопроект був розроблений з метою виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

У Верховній Раді зареєстровано закопроект № 2342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання та протидії дискримінації», яким, зокрема, ст. 21 Кодексу законів про працю пропонується доповнити положенням, що встановлює, що Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від сексуальної орієнтації.

Але, при цьому, в Кримінальному кодексі передбачено зміни ст. 161, яка встановлює відповідальність за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань. Нова редакція статті визначає відповідальність за умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян України, іноземців та осіб без громадянства у зв’язку з їх релігійними переконаннями. Таким чином, норма про прямому чи непрямому обмеженні прав або встановленні прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками не буде являтися складом злочину, відповідальність за вчинення якого передбачена ст. 161 КК.

Ст. 60 Цивільного процесуального кодексу буде доповнено нормою, що покладає на відповідача обов’язок доведення необгрунтованості позовних вимог в разі наведення позивачем фактів, що дозволяють припустити, що мала місце дискримінація.

Крім того, Закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» пропонується, зокрема, доповнити нормою про оголошений намір про дискримінацію – публічних діях, спрямованих на розголошення бажання звертатися з особою і/або групою осіб за певними ознаками менш прихильно, ніж з іншою особою та/або групою осіб в аналогічній ситуації.