...
Реєструйся

Середні заробітні плати в країнах Європи


Прийнято вважати, що середня заробітна плата – один з головних показників добробуту країни. У всякому разі, це хороший індикатор рівня розвитку економіки. У цьому зв’язку цікавим може здатися той факт, що в середньому заробітна плата в Євросоюзі на 15% нижче, ніж у США. Однак якщо виключити країни Східної Європи, то виявиться, що зарплата в Європі на 23% вище, ніж в Америці – і тоді це буде один з найвищих показників у світі.

Згідно з даними Європейського інституту статистики Eurostat, в 2011 році більше всього отримували британці – 3118 євро в місяць. На такому ж високому рівні була середня заробітна плата в Нідерландах – трохи більше трьох тисяч євро. Третє місце займала Німеччина: там цей показник дорівнював 2980 євро.

Трохи нижче, але такою ж високою була середня зарплата в країнах Північної Європи: данці отримували 2947 євро, бельгійці 2784 євро. Жителі Австрії в середньому заробляли 2746 євро, Ірландії – 2639 євро, Швеції – 2576 євро та Франції – 2462 євро.

У країнах Південної Європи – в Італії, Іспанії, Греції та Португалії – середня заробітна плата була нижче середньоєвропейського показника і перебувала в проміжку від 2161 євро до 2344 євро. Менше двох тисяч євро заробляли жителі Португалії (1712 євро), Польщі (1320 євро), Угорщині (1213 євро), Румунії і Болгарії – менше тисячі євро в обох країнах.

У 2012 році конкретні цифри дещо змінилися, проте тенденція залишилася та ж: скандинавські країни і Німеччина займають перше місце в Євросоюзі за рівнем середньої заробітної плати. Болгарія, Румунія і Польща замикають цей список – а найбільше серед країн Східної Європи в середньому заробляють у Чехії.

Що стосується міст, жителі яких заробляють більше за інших, то, хоча раніше пальму першості стабільно утримував Лондон, сьогодні ситуація змінилася. Різні рейтингові агентства будують свої рейтинги на основі різних показників, однак майже завжди сходяться на думці, що в список найбагатших міст Європи входять наступні:

 1. Женева
 2. Цюріх
 3. Осло
 4. Копенгаген
 5. Дублін
 6. Люксембург
 7. Стокгольм
 8. Гельсінкі
 9. Вена
 10. Женева
 11. Цюріх
 12. Париж
 13. Мюнхен
 14. Франкфурт
 15. Берлін
 16. Брюссель

Згідно з прогнозами інших експертів, наступні п’ять років найвищі заробітні плати будуть в таких містах, як Париж, Лондон, Дублін, Стокгольм і Мадрид.

Що стосується того, представники яких професій в Європі заробляють найбільше, то перше місце за цим показником займають лікарі та педагоги. Так, зарплата лікарів, анестезіологів, діагностів знаходиться в діапазоні 7-15 тисяч євро на місяць. Доктори наук і професори отримують від 5 до 7 тисяч євро, вчителі середніх шкіл – в районі 2,5 тисяч євро.

На цьому ж рівні знаходиться заробітна плата програмістів – від 2,5 тисяч євро і більше. Працівники нафтової і газової промисловості в середньому в Європі отримують 5 тисяч євро, однак зарплата працівників норвезьких шельфових платформ може доходити і до 15 тисяч євро на рік.

За матеріалами інтернет-порталу: UBR