Реєструйся

Що потрібно знати про співбесіду після декрету


Співбесіда після декрету часто викликає куди більші переживання, ніж пересічна співбесіда. Ці хвилювання порожні і невиправдані, що підтверджують результати дослідження компанії Regus

За їх даними, роботодавці знають, що працівниці після декрету відповідальні, в періоді своєї найбільшої продуктивності, скучили за роботою та їх, найчастіше, не потрібно навчати з нуля.

«Впевнено можна сказати, що після декрету жінки стають більш ефективними. Хоча б тому, що вони не будуть витрачати час на порожні розмови і знають, чому потрібно піти з роботи о 18:00 ».

Співбесіда після декрету малим відрізняється від звичайного. Але певні особливості, все ж, є:

1. Опустіть розповіді про дитину
Безумовно, ваша дитина особлива і талановита. Але краще не зловживати розмовами про своє чадо на співбесіді, якщо про це вас не питають. Якщо така задача важка для вас апріорі, тоді краще вимовити все комусь до співбесіди.

2. Підготуйтеся грунтовно
Ймовірно, ви випали з робочого середовища на тривалий час. Щоб повернутися в професію і не відчувати себе білою вороною, потрібно грунтовно підготуватися. Приділіть кілька тижнів на те, щоб знайти і вивчити інформацію про знакові події у вашому професійному середовищі за останні півроку.

3. Поспілкуйтеся з тими, хто не йшов з професії
Якщо ви повертаєтеся на колишнє місце роботи, призначте зустріч з кимось із колег, хто весь час працював. Дізнайтеся про новини в колективі та у сфері діяльності в цілому. Може вам ця інформація не знадобиться на співбесіді, але саме розуміння, що ви все знаєте, додасть вам впевненості на інтерв’ю.

4. Точно знайте відповіді про підстраховування
Обов’язкове питання на співбесіді, відповідь на яке потрібно знати досконально — хто вас може підстрахувати і допомогти, коли терміново потрібно забрати звідкись дитину, коли дитя хворіє і в будь-яких інших ситуаціях, які важко спрогнозувати, але вирішувати потрібно оперативно. Родичі, няні, сусіди, подружжя — хто б не були ці люди, але визначте їм роль заздалегідь і заспокойте роботодавця.

5. Розкажіть про роботу під час декрету
Відпустка по догляду за дитиною — також робота. Роботодавцю цінна інформація про придбані навички під час декрету. Про багатозадачність, націленість на результат, відповідальність можете говорити напевно без докорів сумління.

Якщо під час декрету вам ще вдавалося виділяти час на саморозвиток або підробіток — обов’язково розкажіть про це. Знаходити час на щось ще паралельно догляду за дитиною подвигу подібно, і не потрібно соромитися говорити про такі успіхи.

За матеріалами Work.ua

Матеріали до теми


Реформа сфери зайнятості: нові пільги для роботодавців
Війна в Україні триває понад рік і ми звертаємо увагу на зміни в економічному середовищі. Вимушена міграція, неможливість релокації підприємств ...
Аналіз судової практики щодо неправомірного звільнення працівників у воєнний стан
Ситуація 1 Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 січня 2023 року у справі № 420/16201/22 про визнання протиправним та ...
Цінні кадри: як будувати комунікацію з працівниками у великій компанії в умовах воєнного стану
Повномасштабне військове вторгнення спричинило радикальні зміни на ринку праці в Україні: посилило кризові явища і загострило ситуації, які раніше простежувалися ...