Що потрібно знати про співбесіду після декрету


Співбесіда після декрету часто викликає куди більші переживання, ніж пересічна співбесіда. Ці хвилювання порожні і невиправдані, що підтверджують результати дослідження компанії Regus

За їх даними, роботодавці знають, що працівниці після декрету відповідальні, в періоді своєї найбільшої продуктивності, скучили за роботою та їх, найчастіше, не потрібно навчати з нуля.

«Впевнено можна сказати, що після декрету жінки стають більш ефективними. Хоча б тому, що вони не будуть витрачати час на порожні розмови і знають, чому потрібно піти з роботи о 18:00 ».

Співбесіда після декрету малим відрізняється від звичайного. Але певні особливості, все ж, є:

1. Опустіть розповіді про дитину
Безумовно, ваша дитина особлива і талановита. Але краще не зловживати розмовами про своє чадо на співбесіді, якщо про це вас не питають. Якщо така задача важка для вас апріорі, тоді краще вимовити все комусь до співбесіди.

2. Підготуйтеся грунтовно
Ймовірно, ви випали з робочого середовища на тривалий час. Щоб повернутися в професію і не відчувати себе білою вороною, потрібно грунтовно підготуватися. Приділіть кілька тижнів на те, щоб знайти і вивчити інформацію про знакові події у вашому професійному середовищі за останні півроку.

3. Поспілкуйтеся з тими, хто не йшов з професії
Якщо ви повертаєтеся на колишнє місце роботи, призначте зустріч з кимось із колег, хто весь час працював. Дізнайтеся про новини в колективі та у сфері діяльності в цілому. Може вам ця інформація не знадобиться на співбесіді, але саме розуміння, що ви все знаєте, додасть вам впевненості на інтерв’ю.

4. Точно знайте відповіді про підстраховування
Обов’язкове питання на співбесіді, відповідь на яке потрібно знати досконально — хто вас може підстрахувати і допомогти, коли терміново потрібно забрати звідкись дитину, коли дитя хворіє і в будь-яких інших ситуаціях, які важко спрогнозувати, але вирішувати потрібно оперативно. Родичі, няні, сусіди, подружжя — хто б не були ці люди, але визначте їм роль заздалегідь і заспокойте роботодавця.

5. Розкажіть про роботу під час декрету
Відпустка по догляду за дитиною — також робота. Роботодавцю цінна інформація про придбані навички під час декрету. Про багатозадачність, націленість на результат, відповідальність можете говорити напевно без докорів сумління.

Якщо під час декрету вам ще вдавалося виділяти час на саморозвиток або підробіток — обов’язково розкажіть про це. Знаходити час на щось ще паралельно догляду за дитиною подвигу подібно, і не потрібно соромитися говорити про такі успіхи.

За матеріалами Work.ua

Матеріали до теми


Право на безоплатну вторинну правову допомогу: розширено коло осіб
Розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 3 травня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України ...
Звільнення працівників дистанційно: чи законно це
Враховуючи зміни у Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», що за новації відбулися у питаннях звільнення? Звільнення, ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...
Як пережити спустошення після втрати та новин про війну
Андрій Козінчук — військовий психолог та ветеран АТО ділиться порадами, як українцям переживати страшний біль від новин 👇 Як взагалі ...