...
Реєструйся

Щодо надання статусу учасника бойових дій учасникам антитерористичної операції


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.01.2015 р. N 220/672

У Міністерстві оборони України розглянуто депутатське звернення стосовно надання статусу учасника бойових дій учасникам антитерористичної операції.
З порушеного питання повідомляю.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413 ведення Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції покладено на Міністерство соціальної політики України та Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.
Порядок індивідуального звернення, згідно з пунктом 8 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. N 413 (далі – Порядок), визначено, що у разі неподання командиром (начальником) військової частини документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, після завершення виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення військовослужбовець може самостійно звернутися до комісії, надіславши документи за адресою: проспект Повітрофлотський, 6, м. Київ-168, 03168.
Інформацію про перелік документів, вимоги щодо їх оформлення (зразки) та порядок надання до комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій доведено до керівників органів військового управління та командирів військових частин, а також розміщено на офіційному WEB-сайті Міністерства оборони України в рубриці “Актуально”. Дні прийому голови комісії (заступника Міністра оборони України – керівника апарату) – з 16.00 до 18.00, другий четвер, щомісячно, в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України та за телефоном (044) 235-68-59.
Військовослужбовці, які продовжують виконувати бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції, можуть скористатися правом індивідуального подання документів після завершення виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, а ті, що отримали поранення і перебувають на лікуванні, та комісовані можуть самостійно звернутись до комісії Міністерства оборони України для надання статусу учасника бойових дій.
Обов’язковими документами для надання статусу учасника бойових дій є довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, витяги з наказів керівництва Антитерористичного центру або командирів секторів про безпосередню участь в антитерористичній операції (перша, остання сторінки та сторінка з зазначенням прізвища), згода на збір та обробку персональних даних.
Довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України видається за формою, визначеною додатками 1 та 2 Порядку (далі – Довідка).
Порядок надання довідки визначено пунктами 6 та 7 Порядку, довідка, що видана до набрання чинності Порядком, до уваги не береться.
Рішення щодо подальшого проходження військової служби, у тому числі участі в антитерористичній операції військовослужбовців, які отримали поранення та перебувають на лікуванні, приймається на підставі висновку військово-лікарської комісії.
Підстав для відмови у прийомі комісією Міністерства оборони України індивідуального подання документів немає.
Єдине положення щодо подання списків військовослужбовців, що брали участь в антитерористичній операції, для надання їм статусу учасника бойових дій у Міністерстві оборони України не опрацьовувалось.
Завдання та обов’язки комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій, порядок її роботи та видачі посвідчень учасника бойових дій визначено наказом Міністра оборони України від 08.04.2009 N 158 “Про затвердження Положення про комісії з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у Збройних Силах України та Інструкції про порядок видачі посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків “Ветеран війни – учасник бойових дій” та листів талонів на право одержання проїзних квитків з 50-відсотковою знижкою їх вартості у Збройних Силах України” (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.05.2009 за N 428/16444.
Видачу посвідчень учасника бойових дій військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України покладено на кадрові органи Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, видів Збройних Сил України, оперативних командувань, командування високомобільних десантних військ, армійських корпусів (повітряних командувань) та війську частину А0515. Особам, звільненим зі Збройних Сил, – на військові комісаріати.
Відповідно до пункту 3 Порядку райони проведення антитерористичної операції та терміни її проведення визначаються Антитерористичним центром при Службі безпеки України. Терміни перебування в зоні антитерористичної операції законодавством не визначено.
З повагою,

Міністр оборони України
генерал-полковник

С. Т. Полторак

Матеріали до теми


Вдосконалено військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів
Уряд вдосконалив військовий облік осіб до 25 років, які вступають до вишів. Відповідну постанову ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. ...
Роботодавці можуть у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин на вебпорталі ПФУ
До уваги усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 8 червня 2024 року: відповідно до ...
Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)
Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодексу законів про ...
Урядом затверджено новий Перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад
Уряд на своєму засіданні 5 липня ухвалив рішення щодо оплати праці окремих категорій держслужбовців. Так, передбачено, що оплата праці державних ...