...
Реєструйся

З 2026 року — новий внесок для роботодавців на працевлаштування осіб з інвалідністю: оприлюднено проєкт порядку


Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови Кабміну, якою передбачається затвердження нового Порядку обчислення середньомісячної зарплати для розрахунку внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю. Документ розроблено на виконання положень Закону № 4219-ІХ, що набирає чинності з 1 січня 2026 року.

Внесок сплачуватимуть роботодавці, у яких:

  • у календарному кварталі працює 8 і більше штатних працівників (облікового складу),
  • не виконано норматив робочих місць для осіб з інвалідністю, встановлений Законом.

Внесок не сплачують роботодавці з менше ніж 8 працівниками, ті, хто виконав норматив, а також дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Сума внеску визначається за формулою, встановленою в оновленій редакції Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»:

Середньомісячна зарплата обчислюється на підставі нарахованих сум зарплати (винагороди), грошового забезпечення, що обкладалися ЄСВ, за відповідний квартал — без урахування виплат за ЦПД, допомоги з тимчасової непрацездатності тощо.

Особливості визначення зарплатного показника:

  • розрахунок ведеться за квартал (або за 12 місяців — для сезонних працівників і працівників флоту);
  • враховується середньооблікова кількість працівників облікового складу + зовнішні сумісники в еквіваленті повної зайнятості;
  • не враховуються: працівники у відпустці по догляду за дитиною, мобілізовані, за ЦПД, зайняті на шкідливих або небезпечних роботах.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 21 99 77

Документ містить докладну методику розрахунку зарплатного показника. Згідно з текстом проєкту постанова має набути чинності з 1 січня 2026 року. Саме з цієї дати роботодавці повинні будуть розраховувати та сплачувати новий внесок відповідно до затвердженого порядку.

Упровадження механізму фінансової відповідальності спрямовано на стимулювання роботодавців до створення робочих місць для осіб з інвалідністю. З одного боку — це соціальна гарантія, з іншого — частина державної політики з інклюзії та виконання міжнародних зобов’язань України згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю.

Джерело: Мінсоцполітики

Серія Кадрових практикумів

Матеріали до теми


Уряд затвердив зміни до постанови про Кадровий резерв
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Порядку формування кадрового резерву педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 17 ...
Зеленський підписав важливий закон щодо відпусток військових
Президент Володимир Зеленський підписав Закон, який гарантує військовослужбовцям виплату грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі ...