...
Реєструйся

Щодо окремих питань проходження державної служби


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.05.2010 р. N 3990/12-10

Щодо окремих питань проходження державної служби

Головним управлінням державної служби України у межах повноважень розглянуто <…> звернення <…> щодо надання роз’яснення стосовно окремих питань проходження державної служби.

Відповідно до статті 23 Закону України “Про державну службу” граничний вік перебування на державній службі становить 60 років для чоловіків і 55 років для жінок. У разі необхідності керівник державного органу за погодженням з Начальником Головного управління державної служби може продовжити термін перебування на державній службі, але не більш як на п’ять років.

У виняткових випадках після закінчення цього терміну державні службовці можуть бути залишені на державній службі лише на посадах радників або консультантів за рішенням керівника відповідного державного органу.

Посилаючись на лист Міністерства юстиції України від 10.09.2008 р. N 10503-0-33-08-21 та враховуючи положення розділу 6 Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, затвердженого наказом Головдержслужби України від 01.09.99 р. N 65, посади радників та консультантів є, як правило, посадами державних службовців патронатної служби, які здійснюють, зокрема, науково-консультативний та аналітичний супровід діяльності керівника відповідного державного органу.

Таким чином, особа, якій було продовжено термін перебування на державній службі на п’ять років, після завершення цього терміну за рішенням керівника відповідного державного органу може бути залишена на службі на посаді радника чи консультанта. Проходження зазначеною особою державної служби в такому випаду не припиняється.

Згідно із статтею 33 вказаного Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов’язків.

Водночас схеми посадових окладів радників визначені постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268.

Статтею 35 Закону України “Про державну службу” визначено, що державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Враховуючи викладене, за рішенням керівника відповідного державного органу особа, у якої закінчився термін перебування на державній службі, може бути залишена на службі на посаді радника чи консультанта та на неї розповсюджуються всі соціальні гарантії, що передбачені чинним законодавством.

 

Заступник Начальника
Головдержслужби 

 
О. Тертишна 

 

 

© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 – 2010
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2007 – 2010

 

Матеріали до теми


Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію
Верховна Рада ухвалила в другому читанні «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження ...
Якими будуть нові штрафи за порушення норм про мобілізацію та військовий облік
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності під час розгляду законопроєкту щодо посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність ...
ТЦК почали виклик громадян, які досягли 25-річного віку, для уточнення даних
Президентом України підписано Закон України від 30 травня 2023 року № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України «Про військовий ...
Що чекає на військових та військовозобов’язаних, які мають статус обмежено придатних
Підписаний Президентом Закон України № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу «обмежено придатний», був опублікований 4 квітня, а набуває чинності ...