Реєструйся

Щодо перевірок будівельних підприємств органами Держгірпромнагляду


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ

ЛИСТ

від 21.09.2010 р. N 1/03-2.6/6803

Держгірпромнагляд в межах визначених повноважень <…> щодо перевірок будівельних підприємств органами Держгірпромнагляду <…> повідомляє.

Статтею 5 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” (далі – Закон) передбачено, що для здійснення перевірки орган Держгірпромнагляду видає наказ. На підставі наказу оформлюється посвідчення (направлення) на проведення перевірки. Щодо вимог Міжнародних конвенцій N 81, 129 право на проведення перевірок надається інспектору, який забезпечений відповідними документами, що підтверджують його повноваження. При цьому не визначено, наявність яких саме документів необхідна для проведення перевірки.

Зважаючи на зазначене, зрозуміло, що є необхідність передування певних документів для здійснення перевірки, але, ані Законом, ані конвенціями не передбачено проведення перевірки інспектором за власної ініціативи.

Пунктом “с” ст. 12 Конвенції N 81 передбачено право наодинці або в присутності свідків задавати питання керівнику підприємства або працівникам підприємства в рамках вимог законодавства. Статтею 8 Закону також передбачено право одержання пояснень та відомостей, в рамках вимог законодавства з питань, що виникають під час перевірки. Зазначеними нормативними актами не передбачено, яких саме осіб може опитувати інспектор під час перевірок.

Під час здійснення перевірок суб’єктів господарювання, у тому числі будівельних підприємств, інспектори мають керуватися  Переліком питань для здійснення планових заходів державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці , затверджених наказом Держтірпромнагляду від 25.12.2007 N 326.

Частиною 2 ст. 4 Закону передбачено можливість здійснення перевірок комплексно кількома органами державного нагляду, якщо їхні повноваження на здійснення чи участь у перевірках передбачено законодавством.

Такі заходи проводяться за спільним рішенням керівників відповідних органів державного нагляду.

 

Заступник Голови Держгірпромнагляду 

О. Румежак 

Матеріали до теми


Військовозобов’язаних стане більше: кого можуть мобілізувати через зниження граничного віку
Ухвалений 30 травня 2023 року народними депутатами законопроєкт № 9281 зменшує граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з ...
Верховна Рада України прийняла Закон щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку
Верховна Рада України 30 травня 2023р. прийняла у першому читанні за основу та в цілому законопроєкт № 9281 «Про внесення ...