Реєструйся

Щодо працевлаштування громадян з зони АТО


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.09.2014 р. N

Щодо працевлаштування громадян з зони АТО

(Витяг)

<…>

Стороною профспілок було порушено питання, яке <…> потребує якнайшвидшого вирішення, щодо законодавчого врегулювання працевлаштування та оплати праці громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції або залишаються у таких районах і не виходять на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я.

Зокрема, профспілкова сторона зазначає, що у більшості випадків при переміщенні громадян із зони антитерористичної операції їх трудові книжки залишаються на підприємствах, які розміщені у цій зоні. На місці прибуття працевлаштування таких громадян без трудових книжок можливе лише на умовах сумісництва.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. N 245 загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Тобто такі громадяни не можуть працевлаштуватися на повну норму робочого часу та отримувати заробітну плату за повний робочий місяць.

Тому просимо доручити Міністерству соціальної політики, як головному органу у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці, надати відповідні роз’яснення з питань, порушених Стороною профспілок, або у разі необхідності внести пропозиції щодо законодавчого врегулювання.

Заступник Міністра –
керівник апарату
В. Матвійчук

Матеріали до теми


Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів: які зміни внесено
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України своїм наказом від 19 січня 2023 року № 947 внесло зміни до Положення ...