2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
uliania
9 січня, 2014 - 15:18
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи має право особа відповідальна за ведення трудових книжок зробити запис про звільнення щодо самої себе, і відповідно поставити свій підпис під записом про звільнення?Чи запис про звільнення має зробити директор підприємства? І ще запитання: чи має право робити запис виконуючий обов*язки керівника підприємства?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
9 січня, 2014 - 16:58
Відповідно до п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок «у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів». Отже, відповідь: так.