...
Реєструйся

Щодо скорочення чисельності працівників методкабінету


ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.01.2015 р. N 02-8/49

Щодо скорочення чисельності працівників методкабінету

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити з місць щодо методичних кабінетів та скорочення видатків на їх утримання повідомляє наступне.
Пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2014 року N 76-VIII обласним, Київській міській державним адміністраціям надано право здійснювати заходи щодо удосконалення мережі районних (міських) методичних кабінетів галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання.
Водночас статтею 19 Закону України “Про освіту”, статтею 42 Закону України “Про загальну середню освіту”, статтею 25 Закону України “Про дошкільну освіту” передбачено, що науково-методичне забезпечення в галузі освіти, зокрема в системі загальної середньої освіти та у дошкільній освіті, здійснюється методичними установами та методичними кабінетами.
Пунктом 4.1 Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.12.2008 р. N 1119, встановлено, що в штаті методкабінету (центру) можуть бути передбачені посади методистів відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, посади методистів з позашкільної освіти, корекційної освіти, психологічної служби, а також працівників обслуговуючого персоналу. Пунктом 5.2 Положення передбачено, що фінансування методкабінету (центру) здійснюється засновником за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Разом з тим пунктом 16 Прикінцевих положень Закону N 76-VIII Кабінету Міністрів України доручено у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
З огляду на зазначене вважаємо, що до внесення змін до чинного законодавства керуватись діючим Положенням про районний (міський) методичний кабінет (центр), розробленим на виконання відповідних статей законів “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” та “Про дошкільну освіту”.

Голова Профспілки

Г. Труханов

 

Матеріали до теми


Комітет з питань прав людини рекомендував Верховній Раді прийняти за основу два законопроєкти
02 травня 2024 року у форматі відеоконференції відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ...