Передплати журнал

Щодо виплати надбавки за стаж наукової роботи


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.11.2014 р. N 1532/13/84-14

Щодо виплати надбавки за стаж наукової роботи

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо виплати надбавки за стаж наукової роботи докторанту, який проходить підготовку у докторантурі Інституту вищої освіти НАПН України та одночасно працює на 0,5 ставки у зазначеному інституті і повідомляє.

Згідно з Порядком виплати надбавки за стаж наукової роботи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 р. N 494, надбавка за стаж наукової роботи нараховується щомісяця виходячи з посадового окладу наукового працівника за основним місцем роботи. За місцем роботи за сумісництвом надбавка за стаж наукової роботи не виплачується.

Постановою Верховного Суду України від 24.12.99 р. N 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» визначено, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Виходячи з викладеного, вважаємо, що докторанти, які одночасно за трудовим договором працюють на 0,5 ставки у науковій установі, мають право на надбавку за стаж наукової роботи за умови дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 р. N 494 (наявність стажу, посада наукового працівника тощо).

Директор Департаменту О. Товстенко

Матеріали до теми


Проєкт наказу щодо виправлення помилок у листках непрацездатності
На сайті профспілок опубліковано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального страхування України «Про ...
Український ветеранський фонд: які зміни ухвалено щодо його функціонування
27 серпня на засіданні Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ...