...
Реєструйся

Щорічно жертвами торгівлі людьми стають понад 30 тисяч українців


До того ж зростає кількість випадків, коли українці експлуатують своїх же громадян, — це, в першу чергу, трудове і сексуальне рабство.

Про це у Львові на конференції «Координація зусиль для виявлення та підтримки потерпілих від торгівлі людьми у сільській місцевості» заявила менеджер проектів ОБСЄ в Україні Тетяна Руденко.

Як розповіла керівник громадської організації «Жіночі перспективи» Любов Максимович, жителі малих міст і сіл потерпають від торгівлі найчастіше. Тому що там найбільш гостро відчутна проблема безробіття, виїжджають цілими селами, кримінальні структури легко можуть умовити селянина внаслідок низької поінформованості, пояснила Максимович. Проблем додає і те, що селянин, який постраждав від торгівлі, не знає куди звертатися і боїться розголосу.

Для цього громадські організації проводять тренінги з головами сільських рад.

«Навчання дало свої результати. Ми це знаємо зі статистики дзвінків на гарячу лінію потенційних мігрантів, ми це відстежуємо. Кількість дзвінків зросла», — розповіла Максимович.

Є скарги від людей, яких вивозили на рабську сільськогосподарську працю в південні регіони країни або на будівництво, а потім не розрахувалися за виконану роботу.

На даний момент громадські організації напрацьовують механізми виявлення жертв торгівлі людьми і надання їм допомоги, яка повинна бути прописана в Законі «Про запобігання торгівлі людьми». Проект закону перебуває на узгодженні і повинен бути прийнятий парламентом в кінці цього року або вже в наступному році, додала Максимович.

Експерти нарікають, що в даний час держава не має ні програми, ні структури або спеціалізованих будинків для реінтеграції жертв торгівлі, проблемою займаються переважно громадські організації.

dcz.gov.ua