Передплати журнал

Соціальна виплата у період відпустки


Застрахована особа у період перебування у щорічній відпустці має право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, за вийнятком періоду перебування у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додаткової відпустці у зв`язку з навчанням, що визначено статтею 23 Закону України №1105 від 23.09.1999р. 

Згідно Закону про відпустки до щорічних належать:

– основна;
– додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
– додаткова відпустка за особливий характер праці;
– інші додаткові відпустки передбачені законодавством або колективним договором.

Як що під час відпустки в працівника захворіла дитина, то листок непрацездатності видають із дня, коли мати або інша працююча особа, яка здійснює догляд за хворою дитиною, повинна стати до роботи.

У період відпустки видача листка непрацездатності у зв`язку з травмою або захворюванням за місцем проживання здійснюється на загальних підставах. Однак, якщо працівник заходится на території України, але поза постійним місцем проживання й там захворів, або отримав травму, то тимчасову непрацездатність засвідчує місцевий медичний заклад з видачею листка непрацездатності за підписом головного лікаря завіреним круглою печаткою закладу охорони здоров`я.

Якщо застрахована особа захворіла або отримала травму під час перебування за кордоном, необхідно в медичній установі, де відбувалось лікування, отримати документ, яким засвідчено період тимчасової непрацездатності. У подальшому такі документи підлягають обміну на листок непрацездатноті за рішенням лікарсько-консультативної комісії медичного закладу за місцем постійного проживання або роботи.

Водночас Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян за №455 від 13.11.01р. чітко визначено перелік причин, з яких допускається обмін з видачею листка непрацездатності:

– гострі захворювання та/або травми;
– загострення хронічних захворювань;
– вагітність та пологи;
– оперативні втручання при невідкладніх станах;
– лікування згідно з рішенням комісії МОЗ України з питань направлення на лікування за кордон.

Обмін документів, які підтверджують тимчасову непрацездатність під час перебування за межами України, на листок непрацездатності встановленого зразка здійснюється на підставі перекладени державною мовою та нотаріально засвідчених документів.

Джерело: Сторінка FB — Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП

Матеріали до теми


Пенсійний фонд і Фонд соціального страхування об’єднаються
21 вересня Верховна Рада України схвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». ...
Етапи проходження е-лікарняного для фінансування допомоги: інфографіка ФССУ
Щодня до Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) надходить на оплату 21,4 тисячі листків непрацездатності на загальну суму близько ...