...
Реєструйся

Сьогодні в Україні відзначається День української писемності та мови


Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щорічно. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається письмова українська мова.

У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам’ятника Нестору-літописцю; визначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика ( конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти України і Ліги українських меценатів). Щорічна кількість учасників — понад 5 млн з 20 країн світу.

Сьогодні на Українському радіо традиційно на честь Дня української мови  відбудеться традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності.

Трансляція диктанту запланована на 13:30.

Цього році диктант буде проведений доцентом Київського університету імені Бориса Грінченка Олександром Авраменко.

Нагадаємо, що такі диктанти проводяться ще з 2000 року. Написати цей диктант може будь-хто в Україні або за її межами.

Диктант цього року складатиметься приблизно з 120 слів. Учасники, які напишуть його без помилок, будуть винагороджені книгами, компакт-дисками та грошовими преміями. До перевірки допущені будуть тільки ті диктанти, які були відправлені 9 і 10 листопада. Дата відправлення буде визначена за позначкою на конверті. Адреса Національного радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс — 01001.

У 2011 році Українська Національна радіокомпанія отримала близько 17 мільйонів диктантів. І не лише з України, а й з Росії, Молдови, Білорусі, Бельгії, Німеччини і навіть далекого Таїланду.

Написання радіодиктанту супроводжуватиметься двогодинним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда розповідатимуть про історію акції, нинішніх спонсорів, призи, а також разом з гостями студії міркувати про те, що таке радіодиктант — перевірка грамотності чи громадянська позиція.