4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Ромашка 25
Зображення користувача Ромашка 25.
18 березня, 2011 - 11:40
Здравствуйте, форумчане. Сотрудница ещё в декрете, но пришла с заявлением по собственному желанию и хочет получить расчет. Мы можем расчитать её на основании заявления и всё?
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
18 березня, 2011 - 11:58
Так, можете звільнити працівницю за власним бажанням, за угодою сторін. Статтею 184 КЗпП передбачена заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), з ініціативи власника. Статтею 40 КЗпП встановлена заборона на звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період перебування працівника у відпустці.
Ромашка 25
Зображення користувача Ромашка 25.
18 березня, 2011 - 12:05
Спасибо. Подскажите ещё, пожалуйста. Для того, чтобы высчитать ей компенсацию за неиспользованный отпуск, время больничного листа по беременности и родам учитывать в этом периоде или этот больничный уже не входит в период расчета компенсации? Спасибо.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
18 березня, 2011 - 15:12
Відповідно до п.3 ст. 9 Закону України «Про відпустку» до стажу роботи , що дає право на щорічну відпустку зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпуски для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Отже, час перебування працівника у соціальній відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (підставою для перебування у такій відпустці є наявність відповідного листка непрацездатності) зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку або на виплату грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки при звільненні.