11 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
anna_bananna_80
15 квітня, 2011 - 13:18
Уважаемые коллеги, помогите!!! Если совместитель переведен на основное место работы, с какой даты считается период ежегодного отпуска. Заранее благодарна!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
18 квітня, 2011 - 10:35
Робота за сумісництвом і за основним місцем роботи – два різні трудові договори. Тому працівника-сумісника не переводять на основне місце роботи, а приймають на роботу. Але спочатку його необхідно звільнити з роботи за сумісництвом і виплатити грошову компенсацію у разі наявності невикористаних днів щорічної відпустки.
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
18 квітня, 2011 - 14:11
Я правильно поняла, что если эта работа на одном и том же предприятии, то нужно сначала уволить по совместительству, а потом принять на постоянное?
MN.hr
18 квітня, 2011 - 14:27
приклад: сумісник працював по 18.04.2011 - це його дата звільнення за сумісництвом, сплачуємо грошову компенсацію за невикористані дні відпустки. Наступного дня 19.04.2011 приймаємо за основним місцем роботи, відпустку будемо надавати за період з 19.04.2011 по 18.04.2012
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
18 квітня, 2011 - 16:28
Подскажите, пожалуйста, а на что ссылаться в данном случаи, чем это предусмотрено по законодательству? Спасибо!
MN.hr
18 квітня, 2011 - 17:22
Закон про відпустки ст.10 п.6 "щорічні відпустки надаються сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи" - значить розрізняють основне місце роботи і за сумісництвом - це різні періоди...
Zanoza
1 лютого, 2012 - 20:48
підскажіть, якщо директор працює за сумісництвом в організації А, а за основним місцем роботи теж директором в організації Б. У випадку звільнення його з організації Б, як правильно оформити на основне місце роботи в організацію А?????????? Будь-ласка дуже потрібна поміч Заздалегідь Вдячна
vk-kadr
2 лютого, 2012 - 10:18
Здравствуйте, тогда подскажите по какой статье его увольнять, если сотрудник отказываеться писать любое заявление? Ведь такогого самого увольнения нет, ведь он продолжает работать, меняеться ведь только статус. Т.е. меняеться одно из условий труда.
yulya-di
2 лютого, 2012 - 15:08
Буду признательна за помощь, если подскажите. Взяли на работу совместителя, мы на него заполняем личную карточку или необязательно? Затем берем его на постоянную работу? Проработал он 1.5 месяцев. Если я правильно понимаю мы его увольняем. Личную карточку переводим в уволенные и заводим новую??? А компенсацию выплачиваем?
riscar
17 жовтня, 2013 - 11:22
підскажіть, якщо механік працює за сумісництвом в організації А, а за основним місцем роботи теж механіком в організації Б. У випадку звільнення його з організації Б, як правильно оформити на основне місце роботи в організацію А?????????? Будь-ласка дуже потрібна допомога. Дякую
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
17 жовтня, 2013 - 12:14
Звільнити з роботи за сумісництвом,  а потім прийняти за основним місцем роботи. Додатково див. мою відповідь від 18.04.2011 о 10:35.