Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

4 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Ромашка 25
Зображення користувача Ромашка 25.
21 березня, 2011 - 13:44
Врач работает у нас по совместительству на 0,25 ставки. На основном месте он идёт в отпуск на 30 дней. Наше руководство хочет провести ему 15 дней отпуска без оплаты, а остальные 30 дней надо оплачивать?
metallkunde
21 березня, 2011 - 21:44
Совместитель, идущий в отпуск по основному месту работы, имеет право пойти в ежегодный отпуск и по совместительству : статья 10 Закона Украины "Об отпусках" Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються: ... 6) сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи; Вы можете предоставить ему отпуск за весь период авансом. Для этого, он должен принести выписку из приказа о предоставлении отпуска на основном месте работы. Другое дело если руководство не хочет давать ему оплачиваемый отпуск, тогда воспользуйтесь статьей 25 Закона Украины "Об отпусках " п. 14 Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку: 14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи; Отпуска по статье 25 могут превышать 15 календарных дней, и суммироваться к уже предоставленым 15 по статье 26. Приказ будет звучать так, Иванову Ивану Ивановичу - врачу терапевтического отделения, предоставить отпуск без сохранения заработной платы сроком на 30 календарных дней с 01.03.2011 года по 30.03.2011 года, согласно п. 14 статьи 25 Закона Украины "Об отпусках" Основание: 1) Заявление Иванова И.И. от 28.02.2011 года; 2) Выписка из приказа о предоставлении отпуска по основному месту работы от 20.02.2011 года.
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
23 березня, 2011 - 14:34
А яку пільгу має даний працівник і на підставі чого він іде у відпустку на 30 к.д.???? Як ми всі знаємо, співробітникам підприємства, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом надається відпустка тривалістю не менш як 24 к.д. за відпрацьований робочий рік (крім інвалідів ІІІ група - 26 к.д., І та ІІ група - 30 к.д.), який відлічується з дня укладення трудового договору (ст.6 ЗУ "Про відпустки) і сумісник має право на таку відпустку одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (ст.10 ЗУ "Про відпустки). Тому у Вашому випадку, я радила б, оформляти суміснику щорічну основну відпустку повної тривалісті 30 к.д., адже вам всерівно прийдеться її оплачувати, наприклад, при звільненні як компенсацію за невикористану відпустку. І не бачу підстав для ненадання працівнику-суміснику щорічної основної відпустки!!!
metallkunde
23 березня, 2011 - 21:07
Мед працівники, як правило, мають триваліші відпустки, ніж звичайні працівники. У більшості випадків згідно колдоговору медзакладу. Я б на місці Вашого лікаря не брала щорічну поки працюю на 0,25 ставки, можливо він планує потім перевестись, на 0,5 ставки :), тоді краще взяти щорічну відпустку за цей період вже пропрацювавши на більшу ставку.