...
Реєструйся

“Спрощенців” позбавили зайвої паперової тяганини


Податкові агенти, які не мають найманих працівників та не здійснюють нарахування (надання, виплати) доходів фізособам, можуть не надавати в податковий орган таку декларацію за відповідний звітний період. Про це повідомили в Державній податковій адміністрації м. Києва.

Як зазначають у відомстві, згідно з пп. “Д” п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем реєстрації податкову декларацію за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, про загальні суми доходів, нарахованих (виплачених, наданих) на користь платників податків, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету.

Згідно з п. 18.1 ст. 18 Кодексу податковим агентом є особа, на яку Кодексом покладається обов’язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Щоб уникнути можливої соціальної напруженості, додаткового навантаження на платників податків, а також витрат часу, пов’язаних із заповненням та поданням звітності в подальшому, податкові агенти, які не мають найманих працівників та не проводять нарахування (надання, виплати) доходів фізичним особам у звітному місяці, можуть не надавати до податкового органу таку декларацію за відповідний звітний період, відзначають у відомстві.

Роз’яснення з цього питання надано листом ДПА України від 25.03.2011 р. № 8235/7/17-0217.

Як повідомлялося, 7 квітня Верховна Рада позбавила спрощенців від «надмірного» спілкування з податковою — був прийнятий закон № 8355-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України», згідно з яким деяких податкових агентів в Україні звільнили від подання щомісячної звітності з податку на доходи фізосіб.