5 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
ІсаєвММ
17 вересня, 2014 - 10:31
Доброго дня!!! Маємо таку ситуацію:  Чи враховуються до загального стажу роки під час навчання в університеті на денній формі  з 2009 по 2014 рік ???
Ilosya
17 вересня, 2014 - 13:41
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), згідно з яким до страхового стажу зараховуються лише той період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.  Отже період навчання з 2009 - 2014 рік, не зараховується до загального трудового стажу.  
ShvabNet
jkh
4 лютого, 2015 - 19:11
Доброго дня! я навчалася у ВНЗ з 2009 по 2014 рр. на бюджеті.Чи повинен ВУЗ робити запис в моїй ТК (яка в мене з"явилася після закінчення ВУзу), про те, що я навчалася там? і чи це рахується за стаж? і що для цього потрібно зробити?... Дякую.
Галина Греськів
Зображення користувача Галина Греськів.
11 березня, 2015 - 10:08
Доброго дня! Я навчалася у інституті на державній формі з 2000 по 2005 роки. Чи зараховуються моі роки навчання до стажу
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
11 березня, 2015 - 11:08
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), згідно з яким до страхового стажу зараховуються лише той період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу). Перелік осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, визначено статтею 11 Закону № 1058. Цим переліком не передбачено такої категорії осіб, як студенти. Особи, які навчаються у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, училищах після 1 січня 2004 року можуть скористатися своїм правом на добровільну участь у сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України у порядку, передбаченому статтею 12 Закону № 1058. Разом з тим у пункті 4 статті 24 Закону № 1058 зазначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набуття чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше. Види трудової діяльності, що зараховувалися до стажу роботи, який давав право на трудову пенсію у період до 1 січня 2004 року, визначено статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Згідно із пунктом «д» зазначеної статті до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. Таким чином, при обчисленні пенсії страховий стаж за періоди після 1 січня 2004 року визначається згідно із Законом № 1058, а за періоди до 1 січня 2004 року — згідно із Законом № 1788. Отже, якщо, наприклад, особа навчалася за денною формою навчання з 1 вересня 2000 року по 20 червня 2005 року, то до страхового стажу буде зараховано період з 1 вересня 2000 року по 31 грудня 2003 року. Період навчання з 1 січня 2004 року по 20 червня 2005 року буде зараховано до страхового стажу лише за умови добровільної сплати цією особою страхових внесків до Пенсійного фонду України. Форма власності навчального закладу для визначення стажу роботи значення не має.