...
Реєструйся

Страховиків змусять здати “іспит” і записатися до реєстру


Для того щоб навести порядок на ринку ОСАЦВ, Нацкомфінуслуг пропонує створити реєстр страхових агентів, веденням якого буде займатися Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Про це повідомляє Комерсант-Україна.

Агент, бажаючий потрапити до реєстру, повинен буде відповідати певним вимогам.

Так, посередник повинен знати основи страхування, закон “Про страхування” та нормативні документи по страховому посередництву, які стосуються порядку розрахунку страхового платежу, заповнення бланків, порядку і термінів складання звітності про укладені договори страхування, а також про зіпсовані і загублені бланки.

Навчання та перевірку щодо відповідності вимогам проводитиме страхова компанія (СК). Вона ж буде нести відповідальність за діяльність своїх агентів. Крім того, обов’язковими умовами для посередника стануть наявність договору доручення, укладеного зі страховиком-членом МТСБУ, та включення агента в реєстр бюро.

Така кваліфікаційна фільтрація агентів дозволить і споживачам страхових послуг, і страховикам судити про професійний рівень посередника, з яким працюють. Це повинно скоротити кількість шахраїв і погано підготовлених фахівців. Завдяки реєстром ринок зможе відсіяти “неблагонадійні елементи “, – говорить директор юридичного департаменту СК “PZU Україна” Василь Зубач.

Оприлюднений документ все ж потребує доопрацювання, зазначають експерти.

Наприклад, вимога про наявність двох років стажу є незаконним. За класифікатором професій страховий агент відноситься до робочої спеціальності, а обмеження можна вводити тільки для керівників“, – говорить голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В’ячеслав Черняховський.

До того ж контроль над агентами не вирішить ключову проблему ринку – затягування або навіть відмова у виплатах.

Причини криються не в кваліфікації агентів, а в моделі ведення бізнесу деяких страховиків“, – відзначає Андрій Мужук.

Йдеться про компанії, що пропонують агентам винагорода, яку може перевищувати максимально допустимі витрати на ведення страхової справи в два, а то і в три рази.

Як наслідок, у таких СК просто не залишається грошей на адекватне резервування під майбутні можливі збитки. І коли справа доходить до виплат, в кращому випадку клієнтам доводиться довго чекати своєї черги, а в гіршому – компанія стає банкрутом, і власник поліса змушений самостійно платити за завдані збитки “, – говорить Мужук.

За матеріалами інтернет-порталу: Сегодня