...
Реєструйся

Зростання ринку праці в Україні в 2012 році склало 18-20% – дослідження


 

У 2012 році ринок праці в Україні перебував у стані стабільного підйому – загальний приріст ринку праці склав 18-20% в порівнянні з попереднім роком.

При цьому ринок праці України виявляє ознаки економічної нестабільності: до кінця 2012 року зменшилася кількість вакансій для високооплачуваних топ-менеджерів і збільшився попит на недосвідчених співробітників, які «коштують» підприємству значно менше.

Згідно з дослідженням, в 2012 році на ринку праці України по попиту і пропозиції роботи домінували: Київ, міста-мільйонники та індустріальні регіони.

Більшість оголошень про роботу пропонувалися в Києві. На частку столиці довелася більша частина вакансій – 58%. Регіональний розподіл вакансій був нерівномірним. Ще третина вакансій були розміщені в декількох ключових регіонах – Донецьку (7%), Дніпропетровську (6%), Харкові (5%), Одесі (4%), АР Крим та Львові (по 3%). На частку інших 19 регіонів України припало менше ніж 14% пропозицій про роботу.

Також у дослідженні зазначається, що більше половини вакансій (54%) роботодавці розмістили в 5 топових галузях ринку праці: “Продажі” (18%), “IT-фахівці” (15%), “Маркетинг / Реклама / PR” (10%), “Бухгалтерія / Фінанси” (6%), “Банки / Інвестиції / Лізинг” (6%).

Структура вакансій наочно демонструє загальносвітову тенденцію в економіці: роботодавці шукають тих, хто буде продавати. Три з п’яти найбільш активних на ринку праці сфер зав’язані на продажах (безпосередньо “Продажі”, “Маркетинг”, а також банківська сфера, де 90% вакансій пропонують для тих, хто буде шукати клієнтів або працювати з ними). Майже у всіх професійних областях з  продажу або принесення прибутку займають як мінімум третина вакансій. При цьому, як наголошується в дослідженні, в Україні первинна мета продажів – не просто зростання оборотів компанії, а виживання бізнесу. Тому в профобластях “Продажі” зарплатні ставки нижче, а відсоток від продажів вище.

“Не новий, але виразний тренд ринку 2012 року – велика затребуваність і ажіотажний попит на програмістів”, – наголошується в дослідженні.

Також новим і перспективним трендом ринку України стала висока затребуваність фахівців в агросекторі (агроменеджерів) і кваліфікованих фахівців на виробництві. Причина, як вважають експерти, – активний розвиток агробізнесу. В якості майбутніх тенденцій можна очікувати суттєве зростання кількості пропозицій для висококваліфікованих фахівців у виробничій та аграрній сфері (агроменеджеров).

У 2012 році помітно знизилися вимоги до досвіду фахівців. Якщо раніше основна група вакансій була з поміткою “3-6 років”, то в 2012 році значно зросла кількість пропозицій для тих, хто пропрацював всього 1-3 роки. Відповідно група вакансій “3-6 років” поповнилася за рахунок вакансій, у вимогу до яких раніше вказувалося більше 6 років досвіду роботи.

Аналіз активності здобувачів на ринку праці в Україні в 2012 році показав, що в середньому на одну вакансію відгукувалося 14-18 претендентів, найактивнішими при пошуку роботи були юристи та керівники (в середньому 40-50 відгуків на одну вакансію), найбільш обережно відгукуються на вакансії фахівці у сфері IT (6-8 відгуків) і медичні представники (5-6 відгуків).

За матеріалами інтернет-порталу: ubr