...
Реєструйся

Тігіпко не подобається, що наймані працівники сплачують лише 3,6% страхових внесків


Віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявляє про необхідність розробити нову модель розподілу внесків на державне соціальне страхування між роботодавцем та працівником.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби партії «Сильна Україна», переданому УНІАН.

«Ми повинні розробити нову модель перерозподілу страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування між роботодавцями та застрахованими особами. При цьому новий розподіл має стимулювати кожного громадянина думати про свою майбутню пенсію і зацікавлювати його в легальному працевлаштуванні», – наголосив С.Тігіпко.

За його словами, сьогодні страхові внески в Україні виплачуються в таких пропорціях: роботодавці – 91,3%, застраховані особи – 8,7%. «Таких пропорцій немає в жодній розвиненій країні, адже вони прямо стимулюють роботодавців до тінізації трудових відносин та виплати зарплат у конвертах», – вважає він.

На думку С. Тігіпка, резервів у вигляді підвищення навантаження на фонд оплати праці України вже не має, оскільки загальний розмір страхових внесків в даний час складає 41,21%, з яких 37,61% сплачують роботодавці, а 3,6 % – наймані працівники. Він також зазначив, що високий рівень соціального навантаження в Україні на відміну від Європи не є показником успішності реалізації соціальних програм.

Джерело: dengi.ua