Реєструйся

Тігіпко придумав, як усунути вікову дискримінацію при працевлаштуванні


Віце-прем’єр-міністр — міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко заявляє, що стимули, передбачені в законі про зайнятість, допоможуть усунути дискримінацію безробітних за віковою ознакою при працевлаштуванні.

«Ми знаємо про те, що обмеження шукачів за віковою ознакою з боку роботодавців існує. Зокрема, це стосується молодих людей без досвіду роботи і людей у віці. У Законі про зайнятість ми запропонували звільнення від єдиного соціального внеску на рік за створення робочого місця для молоді та людей, старших за 50 років. Роботодавцю буде вигідно працевлаштовувати таких людей. А це для нього головний аргумент», — сказав С.Тігіпко. Віце-прем’єр зазначив, що в законі передбачені можливості для поліпшення професійних навичок молоді та працівників старшого віку.

Зокрема, молоді люди матимуть можливість проходити стажування з занесенням інформації про це в трудову книжку, а люди старші за 45 років отримають ваучер на навчання новій професії. «Свого часу я брав на роботу багатьох людей, і можу сказати, що молодь цікава своїм запалом і нестандартним мисленням, а люди у віці цінні тим, що вони мають досвід», — додав Тігіпко.

Він також нагадав, що згідно з новим Законом про зайнятість в оголошеннях про вакансії заборонено вказувати вік претендента на посаду. «Конкурувати буде досвід, а не колір очей і вік», — упевнений віце-прем’єр. «На думку експертів, близько третини безробітних в Україні становлять люди у віці від 40 до 59 років. Згідно з даними дослідження, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень, вікові обмеження містяться в 15% газетних оголошень і в 58% інтернет-оголошень».